Обмороження у собак. Як їх розпізнати та лікувати?

Собака в куртці

from PxHere

Обмороження у собак: симптоми, лікування та профілактика.

Більшість собак любить погратися у снігу, але чи безпечні такі ігри для них? Чи можуть наші улюбленці також страждати від обморожень і як вони проявляються у собак? Дізнаємося разом з Aleksandra Prochocka!

Обмороження у собаки

Домашні чотирилапі, які зазвичай перебувають у теплих кімнатах, взимку наражаються не лише на застуди та інфекції – сильний мороз може також спричинити проблеми з кровообігом. Проте ця проблема стосується не лише домашніх улюбленців. Занадто тривале перебування на морозі може зашкодити здоров’ю навіть дворовим собакам! Особливо небезпечними у зимовий період є обмороження у собак – ушкодження тканин, спричинені зупинкою кровообігу в ділянках лап, вух чи хвоста. Як їх уникнути?

Які собаки схильні до обморожень?

Існують як більш, так і менш схильні до обморожень породи собак. Такі собаки, як хаскі чи маламути, пристосовані до перебування у прохолодному кліматі, проте будь-яка собака, яка перебуває в умовах надто низької температури, може отримати гіпотермію та обмороження! Тому під час екстремальних морозів жодна собака не повинна перебувати на вулиці без нагляду чи доступу до теплого притулку.

До переохолодження особливо схильні:

  • дрібні, короткошерсті собаки,
  • цуценята,
  • літні собаки,
  • хворі собаки,
  • недогодовані особини.

Останні матимуть проблеми зі зігріванням свого організму навіть при сильному, холодному вітрі.

Обмороження у собак – як їх розпізнати?

Найбільш схильними до обморожень є частини тіла, найвіддаленіші від серця – кінцівки, вуха, ніс і хвіст. Зменшення чи зупинка кровообігу в цих ділянках спричинятиме пекучий біль, що супроводжує ушкодження тканин. Обмороження можуть також супроводжуватися:

  • набряками,
  • зміною кольору шкіри на сірий або синій,
  • твердістю шкіри,
  • відчутним холодом шкіри при дотику,
  • розтріскуванням шкіри,
  • некрозом.

Як лікувати обмороження у собак?

Якщо ви помітили ознаки обмороження у свого улюбленця, негайно відведіть його до теплого приміщення. Не намагайтесь розтирати чи зігрівати уражені місця феном, не поливайте їх також гарячою водою. Таким чином, ви можете завдати тварині додаткового болю і серйозно обпектися! Якомога швидше зверніться до ветеринара, який призначить відповідні мазі.

Як запобігти обмороженням у собак?

Навіть короткочасне перебування на морозі чи під дією сильного вітру може спричинити обмороження у собаки. Тому, виходячи на прогулянку з домашнім чотириногим, ми повинні його належним чином захистити. Одягання комбінезонів короткошерстим, літнім та хворим собакам – хороший спосіб зменшити втрату тепла під час зимової прогулянки. Під час найбільших морозів слід уникати тривалих походів із собакою, замінюючи прогулянки іграми вдома.

Собаки, які мешкають у дворі, повинні мати постійний доступ до опалюваного приміщення або якісної, утепленої будки з лежаком. Також потрібно регулярно контролювати стан здоров’я дворових собак та оглядати їх вуха і лапи.

Також рекомендуємо прочитати про те чи потрібне собакам взуття.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print