У Львові відкриють сучасну ветеринарну університетську клініку

Навчально-виробничий центр клінічної ветеринарної медицини Львівського національного університету ветмедицини та біотехнологій ім. Степана Ґжицького відкриють у Львові.

Як розповів керівник центру, доктор ветеринарних наук, доцент кафедри внутрішніх хвороб тварин та клінічної діагностики Максимович Ігор, раніше при університеті існували лише клініки на кафедрах, де лікарі ординатори під час проведення занять могли проводити прийом тварин для відпрацювання практичних занять зі студентами.

“Відкриття цього центру дозволить нам побудувати чітку вертикаль, як з надання послуг власникам домашніх улюбленців, так і для навчання студентів”, – розповів Максимович Ігор.

В даному центрі буде здійснюватись повноцінний прийом власників з їх домашніми тваринами й надаватись необхідна ветеринарна допомога. При зверненні буде відбуватись реєстрація тварини й проводитись попередній огляд, де лікар встановить попередній діагноз, за необхідності призначить додаткові обстеження та аналізи, а за потреби направить “пацієнта” до вузького спеціаліста.

В клініці створено два оглядових кабінети, окремо для собак та котів, обладнаних УЗД апаратами. Також функціонуватиме ендоскопічний кабінет з відеоендоскопом, чим не завжди може похвалитись звичайний медичний кабінет, працюватиме лабораторія та кабінет рентгенодіагностики.

“Наявність цього обладнання дозволяє нам лікувати тварин із захворюваннями, які раніше ми не могли діагностувати. Ми вже відходимо від того, що за допомогою стетоскопа і термометра ставиться діагноз. Цього вже сьогодні замало. Зараз набагато ширший спектр досліджень. Зібрати аналізи для лабораторних досліджень, рентгенодіагностика, УЗ-дослідження, і тоді ставиться діагноз”, – розповів керівник центру.

В центрі також обладнані маніпуляційна та операційна кімнати, а також стаціонарне відділення та приміщення для перетримки тварин і післяопераційного догляду. В кожному кабінеті встановлене комп’ютерне обладнання з відповідним програмним забезпеченням, де буде створюватись “картка пацієнта”.

Хто буде приймати пацієнтів?

Даний навчальний центр дозволить надавати якісні освітні послуги для здобувачів вищої освіти.

“Тут будуть працювати кваліфіковані лікарі ветеринарної медицини. У нас в штаті прописані два лікарі-ординатори, лікар-терапевт, лікар УЗ-діагност, лікар-рентгенолог, лікар-хірург та лікар-лаборант. Також будуть залучатися лікарі ветеринарної медицини з-поміж науково-педагогічних працівників. Також передбачено залучення вузькопрофільних лікарів.

Одразу поясню, що оскільки це навчальний центр то студенти університету зможуть асистувати лікарям під час проведення прийому тварин чи операції, але вони не прийматимуть чи оперуватимуть пацієнтів самостійно. Також студенти можуть чергувати та доглядати за тваринами на стаціонарі”, – пояснив Максимович Ігор.

Зазначимо. що в центрі буде обладнано сучасну ветаптеку, а також облаштовано окрему зону паркінгу.

“Центр має кілька функцій. По-перше, навчальний процес. Здобуття практичних навиків студентами та підвищення кваліфікації лікарів ветеринарної медицини. Результати нашої роботи зможуть використовуватись з науковою метою. Тут зможуть працювати аспіранти та докторанти.

Інша сторона — комерційна. Ми можемо надавати всі платні послуги власникам тварин.
Зараз ми розробляємо кошторис на надання платних послуг, який буде затверджено університетом.

Крім того, я зараз працюю в напрямку, щоб ми надавали дві соціальні програми: стерилізація безпритульних котів та кішок, а також робота з волонтерськими організаціями”, – зазначив Ігор.

Клініка буде працювати за адресою: м. Львів вул. Костя Левицького, 65.

Графік роботи:

09.00-17.00 (понеділок-п’ятниця).
В перспективі продовження роботи з 17.00 до 20.00, а також нічні чергування.
Телефон центру +38 (032) 260-25-58

Довідка.

Створення даного навчально-виробничого центру клінічної ветеринарної медицини ЛНУВМБ імені С.З. Ґжицького відбувається завдяки фінансуванню з бюджету Європейського Союзу в рамках Програми Транскордонного Співробітництва. Завдяки цьому було придбано спеціалізоване ветеринарне обладнання, а також впроваджено сучасні інформаційні рішення.

Проєкт передбачає створення технічних та людських ресурсів для реалізації програми підготовки ветеринарних лікарів з польської та української сторін, і інтегрованої інформаційної системи (PACS, CMS, дистанційне навчання, розв’язання проблем), що використовується для архівування та обміну медичними, статистичними даними, навчальними матеріалами, а також раннього попередження і поширення небезпечних захворювань у разі ризиків, пов’язаних з ветеринарією. Реалізація проєкту призвела до створення добре обладнаного навчального та діагностичного центру в м. Львові на базі університету. Такий же центр створено й у наших польських партнерів, зокрема у Природничому університеті (м. Люблін).

В сучасну університетську ветклініку уже придбано добре обладнану ветеринарну швидку допомогу, завданням якої є виконання робіт в польових умовах. Крім того, створена інформаційна система дозволить реєструвати, передавати, обмінюватися інформацією між партнерами. Ці дані будуть використовуватися для наукових досліджень, раннього виявлення та запобігання поширенню небезпечних захворювань, статистичної роботи, а також обміну і доступу до інформації про конкретні клінічні випадки, що в довгостроковій перспективі сприятиме збагаченню компендіуму діагностичних знань.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print