Кавалер-кінг-чарльз-спанієль: Верховний суд Норвегії визнав незаконним розведення

Суд в Норвегії поставив остаточну крапку в можливості розведення кавалер-кінг-чарльз-спанієлей.

На початку 2022 року Окружний суд Осло постановив, що розведення англійських бульдогів та кавалер-кінг-чарльз-спанієлей є порушенням Закону Норвегії про добробут тварин. Основною причиною були серйозні проблеми зі здоров’ям, які переслідують обидві породи. Тепер це рішення підтримав Верховний суд країни – принаймні щодо кавалер-кінг-чарльз-спанієля.

Улюблена британська порода кавалер-кінг-чарльз-спанієль страждає від проблем з серцем. Приблизно у половини цих собак до п’яти років розвивається серцевий шум. Захворювання мітрального клапана серця є провідною причиною смерті цієї породи. Вони також набагато частіше, ніж будь-яка інша порода, страждають від болісного стану під назвою сірингомієлія.

Норвезьке товариство захисту тварин святкує рішення, яке визнає, що порода занадто хвороблива та інбредна (отримана у результаті близькоспорідненого схрещування, – ред.) для продовження розведення без порушення норвезьких законів про добробут тварин.

“Таким чином, рішення підтверджує, що розведення, яке протягом багатьох років закріплювало спадкові захворювання та хвороби, є не тільки неетичним, а й фактичним порушенням норвезького законодавства”, – йдеться у заяві NSPA.

“Понад сто років розведення, заснованого на чистоті породи, зовнішності та інбридингу, призвело до спадкових захворювань, високого ступеня інбридингу та все коротшої тривалості життя. Хвороби та страждання, які розведення завдає нашим собакам, численні та цілком штучні.

Наслідки такого розведення відчували наші собаки протягом багатьох десятиліть. Ціна, яку їм довелося заплатити за чиюсь марнославність, дуже висока. Вона увійде в історію як одна з найбільших зрад людьми собак”.

Хоча спочатку суд Осло виніс заборону на розведення і англійських бульдогів. Однак Верховний суд дійшов висновку, що їх розведення може тривати, але з “чіткими рамками та сигналами на майбутнє”.

Тим часом нагадаємо, в Україні діє перелік порід собак, на яких власники повинні оформляти договір страхування відповідальності.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print