Здоров'я

7 місць, де можна знайти кліщів на вашому собаці

Коли навколишня температура підвищується, і ви проводите більше часу на вулиці, ці кровопивці стають більшою загрозою. Кліщі сидять на високій траві та кущах, чекаючи, поки ваш собака пройде повз, щоб вони могли причепитися до неї.

До профілактики кліщів слід підходити серйозно, і не лише тому, що ці павукоподібні викликають у багатьох людей гидливість — кліщі є переносниками багатьох смертельних хвороб, як для собак, так і для їхніх господарів. Деякі з цих хвороб неможливо вилікувати, тому важливо старанно перевіряти кліщів і видаляти їх.

УВАГА ! Обов’язково проконсультуйтесь з ветеринаром перед використанням будь-яких ліків, спрямованих на запобігання кліщам, тому що вік і порода вашого собаки, її вага, а також ваше місце розташування та звички визначатимуть, що підійде найкраще.

Ветеринари рекомендують, що найкращим захистом є вдалий напад, і щойно ви повернетеся з вулиці, ретельно перевірте собаку на наявність кліщів. Обережно проведіть руками по собаці, щоб знайти невеликі нерівності.

Вам не обов’язково везти собаку до ветеринара, якщо ви виявили на ній кліща – якщо ви знаєте, як безпечно видалити цілого кліща, включно з його головою, за допомогою тонкого пінцета або спеціально розробленого гачка для видалення кліщів.

“Якщо кліщ був прикріплений протягом приблизно 48 годин, він може передати хворобу, наприклад хворобу Лайма, або спричинити інфекцію, тому вам слід перевірити собаку та себе, щойно повернетесь з прогулянки”, — каже доктор Джеррі Кляйн, головний ветеринарний лікар AKC. “Спостерігайте за змінами в поведінці вашого собаки – відсутність апетиту, низька енергія, біль у суглобах – і якщо собака демонструє ознаки хвороби, домовтеся про прийом у ветеринара”.

Кліщів на вашому собаці може бути важко знайти, тому пропонуємо список семи місць, які ви повинні обов’язково перевірити:

Голова і вуха

Собаки — цікаві істоти, вони пхають свою голову всюди, тому нерідко кліщі потрапляють на голову й у вуха собаки. З такою кількістю щілин і схованок вуха є ідеальним домом для голодного кліща. Оглядаючи собаку, обов’язково подивіться на зовнішню сторону вух, а також углиб вуха, тому що кліщі можуть причепитися і довго залишатися непоміченими. Якщо ваш собака трясе головою і чухає вухо, це вірна ознака того, що щось не так, і вам потрібно перевірити.

Пальці ніг

Оскільки кліщі ховаються в місцях, де їх неможливо знайти, заповзання між пальцями вашого собаки та прикріплення туди є звичайним явищем. Ви можете знайти їх між пальцями або навіть на нижній частині стопи біля подушечок. Якщо ви помітили, що ваш собака облизує або жує ноги, можливо, її щось турбує, і це може бути кліщ.

Хвіст

Кліщі люблять темні, вологі місця, тому нижня сторона хвоста є чудовим домом. Оскільки більшість власників не перевіряють регулярно нижню частину хвоста собаки, особливо біля основи, кліщ може залишатися непоміченим протягом тривалого часу. Якщо ваш собака має густу шерсть, ви обов’язково захочете розчесати її та ретельно оглянути. Тонкий гребінець, швидше за все, зловить кліща, який причепився під хвостом.

Пах

Більшість власників собак не хочуть перевіряти статеві органи своїх собак. Однак ця ділянка є ще однією темною, вологою областю на тілі, де кліщі дуже люблять ховатись. Кліщі можуть прикріпитися та залишатися прихованими під шерстю та хвостом собаки протягом тривалого часу.

Повіки

Багато кліщів залишаються непоміченими біля повік, тому що їх помилково сприймають за шкірні мітки або виділення з очей. На жаль, до того моменту, як багато власників усвідомлюють, що на повіці собаки є кліщ, проходить досить багато часу. Це погано, адже чим довше кліщ залишається прикріпленим, тим більша ймовірність передачі хвороби.

Під коміром

Деякі господарі не знімають нашийники зі своїх собак. На це є поважна причина — важливо завжди мати належну ідентифікацію на своїй собаці. Кліщі можуть прикріпитися під нашийником вашого собаки, і ніхто цього не помітить, як правило, поки кліщ не стане достатньо великим, щоб його можна було побачити, тобто він пробуде там досить довгий час. Іноді зняття та перевірка самого нашийника запобігає прикріпленню кліща, якщо він просто повзає під ним. У будь-якому випадку важливо зняти нашийник для ретельної перевірки на наявність кліщів.

Пахви

Ще одне поширене місце для прикріплення кліщів – це високо, де передні лапи собаки стикаються з тілом – це ми називаємо область пахв. Це приємне темне місце, куди собаці важко дістатися або вам важко побачити.

Підготовлено за матеріалами American Kennel Club.

Рекомендуємо також прочитати матеріал про небезпеку Борщівника Соснівського для вашого домашнього улюбленця.

Останя новина

Повернути віру у людей: як 70-річна волонтерка Тамара рятує життя тварин

“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…

2 тижні тому

Де закон краще захищає тварин — в Україні чи Франції?

В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…

1 місяць тому

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.

1 місяць тому

Чотирилапі захисники «К-9» СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України

Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…

1 місяць тому

З Херсона до Одеси: Як кінологічний центр “GrandDog” продовжує свою місію після релокації

Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…

2 місяці тому

У Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу

Відзавтра у парку Франка у Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу. Про це…

2 місяці тому

This website uses cookies.