“Замовкни”, “Ні”, “Тьфу” – лайка зазвичай слідує відразу, коли собака гарчить. Однак ця форма спілкування і покарання недоречна. Але які є альтернативи та корисні поради? Що робити, якщо ваш собака гарчить. Ми зібрали для вас кілька порад від професіоналів.
Хтось занадто близько підходить до нього, він боїться або просто тримає між лапами жувальну паличку чи іграшку…. І раптом він гарчить. Однак, зазвичай, це стає несподіванкою тільки для нас. Оскільки чотириногий друг не гарчить раптово і попередньо подає безліч сигналів. На жаль, люди надто рідко звертають на це увагу.
Загальна інформація про гарчання собак
“Як правило, гарчання йде не на початку спілкування. Собаки часто заздалегідь показують ряд так званих сигналів конфлікту, які запобігають загостренню ситуації!”,- пояснює кінолог Мартіна Майєр-Шмід у статті “Гарчання – спілкування або неправильна поведінка?” в книзі “Життя з собаками” (Hrsg. Stefan Wittenfeld, Kynos-Verlag, 2014).
“В залежності від собаки, її збудження, здатності контролювати емоції, її базової готовності реагувати на конфлікти та залежно від ситуації швидкість зростання ескалації буде змінюватися”, – каже дресувальник зі школи собак “Tandem”.
Нормальна експресивна поведінка у собак
Собаки спілкуються за допомогою різноманітних сигналів. І гарчання — один з них. “Агресивна поведінка є частиною нормального, вродженого та необхідного поведінкового набору собаки для виживання. Таким чином, це ні добре, ні погано з моральної точки зору. Гарчання дає зрозуміти, що подальше наближення є небажаним і не допускається, – зазначає Майєр-Шмід, – Він чітко показує, що хотів би мати більшу дистанцію, тишу та спокій в цій ситуації, тому що, на його думку, у нього є для цього законні підстави. Перш за все, не має значення, чи люди вважають ці причини розумними чи поважними. Оцінка собаки має вирішальне значення”.
Перш за все, запам’ятайте, що карати – недоречно!
“Якщо люди хочуть заборонити і припинити гарчання, вони повинні повпливати на собаку. У більшості випадків робляться спроби зупинити гарчання, лаючи або роблячи щось, що має вплинути на собаку”, – пояснює дресувальник.
Однак у чотириногого друга є вагомі причини, чому він гарчить. І причин для цього може бути багато. Такі як страх, скутість, поганий досвід або біль.
“У ситуації, коли собака вже погано себе почуває, людина додає ще один неприємний, лячний або хворобливий подразник. За певних обставин це неодмінно призведе до того, що собака перестане гарчати через страх перед цими діями. Однак тоді він буде почувати себе ще гірше.
Це означає, що емоційна основа захисної поведінки посилюється. Якщо гарчання більше не є варіантом захисної поведінки, собака перейде до наступного – вищого рівня захисної поведінки, тобто може одразу вхопити чи вкусити. Тому заборона гарчання насправді не навчить собаку, що для гарчання немає причин. Натомість вона дізнається, що гарчання погіршує ситуацію. Якщо ситуація не вирішується або очікуваний негативний вплив не відбувається, захисна поведінка стає сильнішою, отже, небезпечнішою для іншої сторони”, – каже Майєр-Шмід.
В першу чергу потрібно спробувати розібратися в ситуації та з’ясувати причини, з яких собака гарчить. А потім працювати над тим, щоб усунути їх і собака більше не бачила приводу для гарчання.
А якщо вас цікавить питання стерилізації собак, то радимо прочитати наш матеріал.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.