Більшість людей дуже люблять морозиво. Але чи справді морозиво може бути нешкідливим смаколиком для собак, чи воно може спричинити сильний біль у животі? На жаль, хоча може виникнути спокуса поділитися ріжком із чотирилапим другом, краще не давати морозиво собакам.
Перша проблема з морозивом полягає в тому, що організм собаки не здатен перетравлювати молоко після того, як їх відлучили від грудей у віці цуценят. За словами головного ветеринарного лікаря AKC, у цуценят є фермент, необхідний для розщеплення материнського молока. Однак після того, як їх відлучили від грудей, їхній організм виробляє менше лактази.
“Багато дорослих собак різного віку не переносять лактозу, що заважає їм належним чином перетравлювати молочні продукти”, — каже доктор Кляйн. “Якщо ви годуєте цих собак молочними продуктами, у них може виникнути шлунково-кишковий розлад — від сильного до легкого — діарея, блювота, біль у шлунку або гази. Молочні продукти з високим вмістом жиру також можуть викликати панкреатит у собак”.
Собаки можуть страждати від різноманітних харчових алергій, у тому числі від алергічних реакцій на молоко та молочні продукти, такі як морозиво. Ці алергії є реакцією на білки, що містяться в молочних продуктах, і можуть проявлятися у вигляді блювоти та діареї та/або призвести до червоних шкірних висипань, що сверблять.
Ще одна проблема з морозивом полягає в тому, що воно насичене цукром, і годування собаки солодкими продуктами може призвести до збільшення її ваги та ожиріння, що може спричинити інші проблеми зі здоров’ям. Навіть якщо на упаковці морозива вказано, що воно не містить цукру, вам потрібно уважно прочитати етикетку, щоб переконатися, що не використовується ксиліт, оскільки цей підсолоджувач надзвичайно токсичний для собак.
Остання проблема з морозивом полягає в тому, що деякі смаки можуть бути небезпечними для собак через різноманітні ароматизатори та добавки. Шоколад, наприклад, токсичний для собак.
Високоякісні корми для собак містять достатню кількість кальцію та інших поживних речовин, які сприяють формуванню міцних і здорових кісток вашої собаки, тому додавати кальцій до раціону дорослої собаки з молоком або морозивом зовсім не обов’язково. Хоча деякі собаки можуть перетравлювати невелику кількість простого ванільного морозива, як ласощі, але є інші варіанти, які ви можете дати їм, які не спричинять проблеми з травленням.
Якщо ви хочете пригостити собаку холодним смаколиком, краще заморозити знежирений йогурт. Оскільки йогурт ферментований, він містить менше лактози, тому собакам його легше засвоїти. Не годуйте собаку комерційним замороженим йогуртом, оскільки він буде переповнений цукром, барвником та ароматизатором. Будьте обережні, тому що хоча йогурт легше засвоюється собаками, не всі собаки можуть його переносити.
Ще один корисний смаколик для собак – це “холодний крем”. Вам знадобляться лише два стиглих банани та кухонний комбайн або блендер. Збийте банани до кремоподібної консистенції та заморозьте їх. Цей фруктовий десерт безпечний для собак і має певну поживну цінність. Банани містять багато калію, вітаміну В6, вітаміну С і клітковини. Але вони містять цукор, тому годуйте собаку бананами в помірних кількостях.
Тому щоразу, коли ви думаєте, що можете дати трішки морозива своєму чотирилапому другу, пам’ятайте про здоров’я свого собаки та спробуйте один з тих чи інших альтернативних ласощів.
Дізнайтеся більше про іншу їжу для людей, яку не варто давати собакам, тут.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.