Ласощі, веселощі, гра, похвала чи погладжування? Дізнайтесь, чим і як нагородити собаку вихованця під час дресирування, щоб він захотів з вами співпрацювати!
Легко сказати «створити довірливі стосунки зі своєю собакою». Спочатку, однак, потрібно дійти до того моменту, коли тварина буде асоціювати вас з приємними речами і буде готова довіряти вам. Будь-який власник, який хоче навчити свою собаку правильно поводитися, повинен знайти для неї правильну мотивацію. Це необхідна дія, щоб спонукати свого вихованця вчитися разом і прищепити йому чіткий принцип: правильна поведінка завжди окуповується та винагороджується. Але як винагородити собаку під час дресирування, щоб вихованець захотів з нами співпрацювати?
Тип винагороди та її розмір – це дуже індивідуальне питання, що залежить від потреб і вимог конкретної собаки. Варто подивитися на те, на що тварина найкраще реагує і що спонукає її до виконання конкретних завдань на самому початку спільної дресирувальної пригоди.
Частування смаколиками, мабуть, є найбільш часто використовуваною нагородою. Звичайно, варто вибирати ті, які подобаються собаці, їх також можна легко розділити на більш дрібні, зручні для їжі шматочки. Зазвичай ласощі продають в упаковках з застібкою-блискавкою. Це надзвичайно важливо, оскільки собаки «їдять носом», тому запечатаний пакетик довше збереже смак закуски.
Гра також є чудовою формою винагороди. Хвилинка спільних пустощів із господарем у вигляді перетягування канату чи гри з м’ячем не тільки зміцнює зв’язок, але й знімає напругу та розслабляє. Виберіть форму гри, яка підійде як вам, так і вашому підопічному. На ринку є багато різноманітних іграшок, які вам неодмінно сподобаються. Важливо робити це з розумом і навчити вихованця вчасно припинити гру та сконцентруватись.
Собаки люблять перебувати поруч з людьми, вони з задоволенням підставляють себе під руки власника, щоб їх дружньо погладили чи почесали. Зазвичай вони люблять, коли їх пестять за вухами, під підборіддям або на грудях. Бути прихильним до свого вихованця надзвичайно важливо, тому ви повинні дозволити своїй собаці бути поруч з вами і бути частиною вашої домашньої родини. Однак поважайте характер собаки і не тисніть на неї. Нехай вона сама вирішить почати взаємодію. Також пам’ятайте, що поплескування після гарного виконання вправи може бути неприємним для вашого вихованця, тому завжди стежте за його мовою тіла.
Соціальна нагорода у вигляді словесної похвали також є чудовим способом винагородити собаку під час дресирування. Навіть якщо ваш вихованець не розуміє, що ви маєте на увазі, важливо, щоб ви вступили з ним у контакт. Звичайно, з часом він засвоює не лише значення конкретних слів, таких як команди: «лягай», «до мене», але й похвали: «молодець», «чудово». Пам’ятайте, що тон вашого голосу і те, як ви говорите, відображають ваш настрій. Тому, якщо вас дратує важкий день на роботі, краще пропустіть тренування цього дня і просто вийдіть на прогулянку. Не соромтеся хвалити собаку за добре виконану роботу – це для нього чудовий стимул.
Вивчення специфічної поведінки, яка очікується від собаки, вимагає не тільки дуже хорошого сприйняття, але й швидкої реакції. Надзвичайно важливо похвалити собаку в потрібний момент, тому завжди добре носити з собою необхідну нагороду. Розробка конкретної оцінки винагород корисна, оскільки вона допоможе мотивувати тварину до завдань, які вимагають різного рівня складності. Варто пам’ятати, що складніші речі будуть пов’язані з більшою або кращою винагородою в очах собаки. Ви також повинні використовувати різні типи нагород з плином часу, щоб це не стало нудним для собаки. Також завжди варто враховувати стан здоров’я тварини та калорійність смаколиків. Якщо частувати свого улюбленця занадто часто, то це може призвести особливо собак дрібних порід, до збільшення ваги.
Варто нагороджувати свого вихованця з першого ж моменту його появи у вашому домі.
Пам’ятайте, що смачні сюрпризи або словесна похвала не повинні бути пов’язані з виконанням конкретних команд, а з будь-якою поведінкою, яку ви вважаєте хорошою. Особливо в початковий період, коли ваша собака навчається, їй може знадобитися більше підтримки, щоб вихованець зрозумів, що вас хвилює. У цьому аспекті надзвичайно важливі гострий погляд і швидка реакція, тому що занадто пізня похвала не буде ефективною. Адже чотирилапий друг вже через кілька хвилин не зрозуміє, що його винагородили за те, що він зробив раніше. Необхідно ретельно проаналізувати, яку поведінку ми хочемо підкріпити. Іноді ви можете ненавмисно винагородити занадто пізно і заохотити зовсім іншу діяльність. Послідовність дуже важлива, особливо у молодих собак, які тільки вивчають різні правила. Це, звичайно, не означає, що дорослого вихованця не слід винагороджувати. Навпаки! Треба похвалити навіть виховану тварину, яка вміє добре поводитися.
На яку похвалу відгукнеться ваша собака, залежить виключно від вашого дуету. Немає собак, які б не могли бути мотивовані співпрацювати з людьми, бувають лише непривабливі призи. Якщо ви не можете налагодити контакт зі своїм вихованцем і знайти для нього ідеальну форму винагороди, яка дасть йому крила і спонукає продовжувати певну поведінку, зверніться за порадою до спеціалістів.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.