Відповідальний власник повинен пам’ятати про регулярні щеплення та аналізи крові. Однак навіть найвідданіші господарі часто забувають про регулярну дегельмінтизацію вихованця! Навіщо давати собаці таблетки від глистів, якщо вихованець здається нам здоровим? Як часто і чим профілактично проводити дегельмінтизацію собаки? Як боротися з глистами?
Навіть самі доглянуті домашні собаки можуть заразитися внутрішніми паразитами. Передача інфекції найчастіше відбувається аліментарним шляхом – коли збудник, що знаходиться на поверхні харчових продуктів, через мікропошкодження слизової ротової порожнини, ясен потрапляє до внутрішнього середовища.
Також можна заразитися паразитами, з’ївши іншу заражену тварину, наприклад, мишу або птаха. Також контакт з блохами, які є переносниками яєць, наприклад, солітера, може закінчитися потраплянням непроханого гостя в кишечник собаки. Легкість, з якою ваш чотирилапий може заразитися глистами, означає, що навіть коротка прогулянка навколо кварталу може закінчитися серйозним зараженням. Особливо, якщо регулярна дегельмінтизація собаки не є нашою звичкою.
Домашні чотирилапі можуть заразитися багатьма видами нематод і стрічкових хробаків. Деякі з них, наприклад Toxocara canis, живуть не тільки в кишечнику собак – їх личинки можуть пересуватися по тілу тварини і пошкоджувати легені або печінку. Тваринні паразити також можуть вражати людей і викликати небезпечні захворювання – наприклад, токсокароз.
Прогресуюча інвазія паразитів призводить до втрати ваги і виснаження організму собаки. У заражених тварин у разі сильного зараження можлива діарея, запор, лихоманка та сильні алергічні реакції, а у фекаліях можуть бути помітні паразити (нематоди, сегменти стрічкових черв’яків). Заражена собака також може блювати, кашляти і навіть мати судоми.
Початкові стадії інвазії зазвичай протікають безсимптомно, їх також важко виявити під час планових досліджень калу. Перші ознаки проблеми, помітні власнику собаки, часто з’являються лише тоді, коли інвазія паразитів приймає дійсно серйозну форму. Допущення такої ситуації може призвести до ускладнень, які важко піддаються лікуванню – від дефіциту харчування до важких уражень внутрішніх органів.
Профілактична дегельмінтизація собаки дозволяє швидко знищити паразитів вже на початковій стадії інвазії, що запобігає їх небезпечному розмноженню в кишечнику чотирилапого. Однак слід пам’ятати, що одноразове використання засобів від глистів не захистить собаку від подальших інфекцій. Тому вкрай важливо регулярно проводити дегельмінтизацію собаки.
Передбачається, що дорослим чотирилапим слід проводити профілактичну дегельмінтизацію не рідше ніж кожні три місяці. Собакам, які живуть у більшій щільності, наприклад, у розплідниках чи притулках, слід проводити дегельмінтизацію частіше, навіть ніж раз на місяць. Також щомісяця слід проводити дегельмінтизацію чотирилапих, які харчуються сирим м’ясом, схильні до поїдання екскрементів інших тварин або контактують з маленькими дітьми.
Для регулярної дегельмінтизації варто використовувати препарати, що містять більше однієї діючої речовини – завдяки цьому вони діють на багато видів паразитів.
Засоби, що містяться в таблетках від глистів для собак, можуть діяти двояко. Вони паралізують нервово-м’язову систему паразитів, не даючи їм прикріпитися до стінок кишечника хазяїна, а також порушують їх метаболізм, внаслідок чого вони гинуть. Це означає, що при сильному зараженні тварина може виділяти живих або мертвих паразитів після прийому таблетки. Речовини для дегельмінтизації токсичні тільки для певних груп організмів, тому не несуть загрози для собаки та інших домочадців.
Вам не потрібно виснажувати тварину голодом, перш ніж давати собаці засоби від глистів. Таблетку від глистів для собаки можна підмішати до ласощів, або подрібнити та змішати з їжею – вологим кормом, м’ясом тощо. їх також можна давати прямо в рот вихованця.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.