Він лежить, притиснувшись до вас на дивані, і продовжує підіймати голову, щоб дивитися на екран телевізора. Ми часто запитуємо себе, чи насправді він бачить те саме, що й ми. Насправді собаки, ймовірно, бачать окремі зображення, які швидко миготять, пояснює ветеринар Герхард Фашінг з клініки для тварин, що у Вельсі. Але як щодо кольорів? Як щодо гостроти зору? Що може побачити собака?
Очі собаки в першу чергу набагато чутливіші до світла, ніж людські. “Собаки насправді бачать одне й те саме вдень і вночі”, — запевняє ветеринар. Усі знають, як сяють очі тварини, коли їх освітлюють фарами автомобіля вночі. Це відбувається завдяки світловому рефлексу в шарі сітківки тварини, який латиною називається tapetum lucidum.
Цей шар тканини, розташований одразу за сітківкою і здатний відбивати світло. Таким чином, він примушує його ще раз проходити через сітківку, що збільшує кількість світла, яке потрапляє на фоторецептори, але дещо розмиває зображення від чого втрачається гострота зору.
Собаки особливо добре бачать те, що рухається. Правда, людське око бачить при яскравому світлі рухомі предмети значно краще ніж собаки та кішки, однак у сутінках собаки з дуже великим периферичним полем зору мають перевагу.
“Очі собаки влаштовані таким чином, що вона може шукати на горизонті предмети, що рухаються на великій відстані, – пояснює Фашінг, – Стаціонарні об’єкти, як правило, ігноруються, а рухомі зазвичай сприймаються, і можливо, супроводжуються рефлексом».
Як зазначає ветеринар, кут поля зору у середньої собаки дуже великий – 250 °, у порівнянні з 200 ° у кішок та 180 ° у людей. Це дозволяє їй точно “сканувати горизонт” для виявлення об’єктів, що рухаються. Вважається, що саме це робить собак більш чутливими до руху в навколишньому середовищі, у порівнянні з людиною. Собака може бачити площу в 150 градусів лише одним оком. Бінокулярне перекриття – це область поля зору, яку бачать обидва ока. Цей кут становить від 30 до 60 °, водночас це значно менше, ніж у людей – до 140 ° .
Собаки сприймають дещо спотворене зображення навколишнього середовища. Це пов’язано з викривленням рогівки, яка, однак майже не впливає на зір.
Дуже чіткою відмінністю сприйняття кольору собак від людей є відсутність диференціації між кольорами з довгою та середньою довжиною хвилі, які сприймаються людьми як жовто-зелені, жовті, помаранчеві та червоні. Тому собаки не можуть правильно інтерпретувати сигнали світлофора лише на основі кольорів. Для цього вони, ймовірно, використовують допоміжні параметри, такі як положення або різна яскравість сигналів. Однак собаки можуть значно краще за людей розрізняти відтінки сірого.
Отже, у порівнянні з людським, зір собаки є значно нижчим з точки зору глибини різкості, сприйняття кольору, чіткості та гостроти зору. Водночас в умовах поганого освітлення, сприйняття руху, розширеного поля зору та розрізнення відтінків сірого він є значно гостріший за людський.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.