Службові собаки

Песики-терапевти на службі у Нацгвардії! Розчуливі фото!

Вінницький підрозділ Національної гвардії України залучив своїх службових собак Альфу та Кая до особливої місії – підтримки поранених військовослужбовців. Кінологи привезли чотирилапих помічників до одного з лікувальних закладів МВС у Вінницькій області. Поранені гвардійці мали змогу спостерігати за виконанням команд Альфою та Каєм, а також проводити з ними час.

Кінолог Віктор Шевчук розповів про Альфу: “Пес на кличку Альфа – це східноєвропейська вівчарка. Таких порід в Україні не багато. Тут у неї дуже важлива місія – підтримати наших захисників під час реабілітації. Альфа радо йде на контакт, особливо любить, коли її гладять за вушком. З нею військові спілкуються, щось розказують своє, а вона уважно слухає”.

Зазначається, що Альфа особливо виділяла пораненого бійця на позивний «Гєра», підбігаючи до нього після кожної демонстрації або спілкування з іншими військовими.

Поранений гвардієць Гєра поділився своїми емоціями: «Я дуже радий, що до нас сьогодні прийшли з собаками. Це відволікає від важких думок та заряджає позитивом. Альфа – просто неймовірна! Ми відчули один одного. Мені зараз 21 рік. Отримав поранення минулого року під Покровськом, втратив частину ноги. Планую після реабілітації пройти навчання та повернутися на службу кінологом».

Начальниця відділу соціального супроводу вінницького підрозділу майор Анна Лазуренко пояснила важливість таких візитів: «Каністерапія – це ефективний інструмент підтримки та відновлення психоемоційного стану поранених військовослужбовців. Хороші враження допомагають з адаптацією до нових умов та подолання емоційної напруги. Тому для реабілітації поранених ми використовуємо різні методи, зокрема й роботу із собаками. Вони стають своєрідним «провідником» до емоційного полегшення та відновлення психологічної рівноваги людини».

Каністерапія, або лікування за допомогою собак, є визнаним методом психологічної реабілітації та підтримки. Взаємодія з навченими службовими собаками може знижувати рівень стресу, тривожності та відчуття самотності у людей, які пережили травматичні події або знаходяться на етапі відновлення після поранень. Службові собаки Національної гвардії України не лише виконують завдання з охорони та пошуку, але й беруть участь у програмах психологічної підтримки військовослужбовців, демонструючи свою здатність позитивно впливати на емоційний стан людини.

Останя новина

Як домашні улюбленці допомагають відновити емоційний стан. Розповідає психологиня

Домашні тварини можуть стати не лише вашими друзями, а й важливими союзниками у боротьбі зі…

2 тижні тому

2 квітня день кінолога

Щороку 2 квітня в Україні відзначають День кінолога – професійне свято тих, хто щодня працює…

2 тижні тому

Забив битою собаку до смерті – львів’янина взяли під варту

За процесуального керівництва прокурорів Галицької окружної прокуратури міста Львова повідомлено про підозру 53-річному львів’янину у…

3 тижні тому

“Залізний митник” не випустив з України зброю та наркотики

Сьогодні, 6 березня, в пункт пропуску «Краківець - Корчова» прибула вантажівка MAN, яка прямувала до…

1 місяць тому

Як планують зменшити чисельність безпритульних тварин у Львівській громаді

У Львові напрацьовують проєкт програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Львівській громаді на 2025 -…

2 місяці тому

На Хмельниччині засуджено чоловіка, який викинув собаку з вікна дев’ятого поверху

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…

4 місяці тому

This website uses cookies.