“Тварини – не іграшка і не подарунок на жодне свято” – це важливе нагадування, яким часто нехтують. Не всі, на жаль, розуміють, що домашні улюбленці – велика відповідальність. Волонтерка Тамара Дашкевич добре це знає, адже вже 25 років вона приймає в свій дім тих, від кого відмовилися.
Пані Тамара живе у селищі Солотвин Івано-Франківської області. У свої 70 років вона самотужки доглядає 85 собак та котів. Така кількість тварин вимагає великого ресурсу: і фізичного, і фінансового.
Почалоcь все вже давно з порятунку одного собаки, а потім тварин більшало. Постійний брак корму, медикаментів, борги у ветеринарних клініках – це виснажувало, проте завжди знаходився хтось, хто простягав руку допомоги, і це допомагало пані Тамарі не здаватись.
Однак у 2022 році кількість тварин досягла свого апогею – приблизно 100. До цього додалось фізичне безсилля, і тоді жінка наважилась на вчинок, про який досі згадує з сумом.
“Це був початок війни, невизначеність і страх, що буде завтра. І також моя криза фізична підштовхнула мене до того, що коли зателефонувала волонтерка, що може допомогти відвезти тварин у Польщу, я погодилась. Тоді я віддала Хочеться вірити, що вони всі щасливі, але я досі відчуваю, що зрадила їх. Я переконана, що тварини глибші у своїх емоціях, ніж люди, вони люблять по-справжньому, тому брати під свою опіку якогось улюбленця – велика відповідальність,” – ділиться Тамара.
Зараз у домашньому притулку знову багато тварин і багато проблем. Тут опиняються ті, кого викинули новонародженими або навпаки вже старими. Їх покидають помирати, але волонтерка пані Тамара намагається врятувати кожного та подарувати їм краще життя. Для неї це не просто тварини, це 85 життів, яким вона повертає віру в людей. Віддає улюбленців лише у добрі руки, враховуючи характер кожної тваринки.
“Деякі люди дуже егоїстичні і ставляться до тварини, як до обслуги, яка має їх розважати, коли захочеться. Але у тварини теж має бути свій простір, і взагалі – це не іграшки, а живі створіння з унікальною історією,” – додає волонтерка.
Жорстоке поводження з тваринами – актуальна проблема в Україні. Нещодавно у Києві затримали чоловіка, який бив і душив собаку. Постраждалу тварину правоохоронці вилучили та передали до спеціалізованого притулку. Про це повідомляє поліція Києва. Таких випадків багато, тому важливо нагадати, що за неналежне утримання тварин чинним законодавством України передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
Кількість тварин у притулках після повномасштабного вторгнення зросла у десятки разів, не враховуючи кількості покинутих, загублених та бродячих котів і собак, тому вони потребують постійної підтримки. Якщо вам близька історія пані Тамари, ви можете стежити за її діяльністю у Instagram, знайти собі вірного друга чи приєднатися до збору коштів на корм та ліки. Кожен внесок — це ще одна врятована історія.
Вікторія Тимофій
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
Відзавтра у парку Франка у Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу. Про це…
ЛКП "Лев" - це ветеринарно-стерилізаційний центр, створений для зменшення кількості безпритульних тварин у Львові та…
This website uses cookies.