Miniature Schnauzer on a Dog Walk at Agility Trial. Автор: Mark Herreid
Довкола правил вигулу собак в Україні існує безліч міфів та спекуляцій. Ми проаналізували українське законодавство та зібрали повний виключний перелік вимог, які регламентують правила вигулу собак в Україні.
Отже ! Утримання та вигул домашніх тварин в Україні регламентують декілька законів, та постанов. Зокрема мова йде про:
Також дані питання можуть регулюватись ухвалами місцевих органів влади.
Переглянемо що про вигул собак пишуть Закони України.
п. 8 ст. 16 ЗУ “Про благоустрій населених пунктів” говорить, що заборонено вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях.
А ст. 30 цього ж Закону вказує, що за утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин у межах населених пунктів відповідають органи місцевого самоврядування. І саме місцеві органи визначають необхідну кількість та місце розташування майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин, організовують їх створення і облаштування, що включає в себе їх огородження, встановлення інформаційних табличок, контейнерів для збирання екскрементів домашніх тварин їх власниками, а також здійснюють організацію вивезення і утилізації екскрементів домашніх тварин.
А ось п. 37 ст. 26 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” стверджує, що прийняття рішень про організацію та здійснення заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження є виключною компетенцією сільських, селищних та міських рад.
А тепер переглянемо що говорить про вигул собак ЗУ “Про захист тварин від жорстокого поводження”. Основні положення прописані в ст. 9 цього Закону.
В даній статті ще раз наголошується, що правила утримання домашніх тварин установлюються органами місцевого самоврядування. Також цей Закон зазначає, що особи, які утримують домашніх тварин, мають право з’являтися з ними поза місцями їх постійного утримання (супроводжувати їх). А далі найважливіші пункти які зокрема пояснюють, що:
З переліком порід, що включені до списку небезпечних і відповідно вимагають наявність намордників при вигулі, ви можете знайомитись за посиланням на нашому сайті. Також звертаємо вашу увагу, що відповідно до постанови КМУ власники собак з даного переліку зобов’язані оформити обов’язкове страхування відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна життю, здоров’ю та/або майну третіх осіб (аналог автоцивілки ОСЦПВ).
Відповідно до вищевказаного, місцеві органи влади можуть запроваджувати власні додаткові правила. Однак вони не можуть кардинально суперечити Законам України.
До прикладу у Львові відповідною ухвалою Львівської міської ради № 6225 від 23/01/2020 прийнято “Правила утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові”. Відповідно до яких було введено поняття “Небезпечний собака” та “Потенційно небезпечний собака” без прив’язки до конкретної породи.
Відповідно до даних правил у місцях масового скупчення людей, у тому числі у транспорті, всі собаки повинні бути на короткому повідку, і лише потенційно небезпечні та небезпечні собаки обов’язково у наморднику, а маленькі собаки – у закритих контейнерах або на руках у власника. В інших громадських місцях собаки можуть бути на вільному повідку.
Також у Львові іншим чином прописана вимога наявності намордників, які є обов’язковими лише під час вигулу потенційно небезпечного чи небезпечного собаки у громадських місцях. Супровід такого собаки дозволений особі, яка досягла 18-річного віку.
Крім того, заборонено заводити собак і котів у приміщеннях продовольчих магазинів, установах охорони здоров’я, культури, на території дитячих майданчиків тощо, а також об’єктах громадського харчування, якщо адміністрація таких закладів не дозволяє присутності тварин, за винятком собак-помічників (однак діючим в діючому законодавстві України, ми не знайшли регламентування собаки помічників, – ред).
Відповідно до “Правила утримання домашніх тварин у місті Кіровограді” від 19 серпня 2010 року в місті дозволяється вигулювати собак на пустирях, у місцях та зонах для вигулу у разі їхнього створення. Вигул собак без наявності повідка, намордника, особистого номерного знака заборонено. Також в правилах згадують про “собак бійцівських порід”, формулювання, яке взагалі суперечить Законодавству України.
З іншими місцевими правилами ви завжди можете ознайомитись на сайтах органів самоврядування у вашому населеному пункті (Київ, Одеса, Дніпро, Харків, Тернопіль). При відсутності таких правил чітко діють норми Законів України.
За порушення вищевказаних правил вас можуть оштрафувати. Відповідальність та розміри штрафів прописані в ст. 154 “Кодекс України про адміністративні правопорушення”.
Відповідно до нього, утримання собак і котів у місцях, де це заборонено відповідними правилами, утримання незареєстрованих собак, приведення їх у громадські місця, вигулювання собак без повідків та намордників (крім собак, породи яких не внесені до Переліку небезпечних порід собак) чи в не відведених для цього місцях, а також неприбирання власником тварини її екскрементів під час перебування тварини у громадському місці (крім вигулювання у спеціально відведених для цього місцях) – тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від 170 до 340 грн.
Якщо таке порушення буде вчинене повторно, то вас можуть оштрафувати від 340 до 510 грн.
За дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людини або її майну, штраф від 1700 до 3400 грн з конфіскацією тварини.
У Києві відтепер власники домашніх тварин можуть зареєструвати своїх улюбленців у Центрах надання адміністративних послуг…
ЛКП "Лев" представлятиме Львівську агломерацію в міжнародній ініціативі Metropolis Solutions Labs, спрямованій на розробку ефективних…
У Львові 14 та 15 червня вперше відбудеться масштабний фестиваль Lviv Pet Fest, присвячений зооіндустрії…
Службові собаки вінницького підрозділу Національної гвардії України Альфа та Кай відвідали поранених військовослужбовців у лікувальному…
Домашні тварини можуть стати не лише вашими друзями, а й важливими союзниками у боротьбі зі…
Щороку 2 квітня в Україні відзначають День кінолога – професійне свято тих, хто щодня працює…
This website uses cookies.