Службові собаки

“Спеціалізацію службового пса визначають у 2-місячному віці”, – кінологиня ДСНС

Як і коли зрозуміло, що собака може стати рятувальником, як відбувається навчання хвостатих героїв та чи існує серед них дружба? На ці всі питання відповіли гості нового випуску «Тихого вечора з Оленою Кравець» на каналі «Дім» — начальниця пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Чернігівській області Марина Сердюк та вівчарка Зара.

Кожна собака-рятувальник має свою спеціалізацію. Випробування на визначення таланту цуценяти проходять у віці 1,5-2 місяці. «Їх запускають у невелику кімнату, в якій вони раніше не були, і де є купа різних невідомих їм предметів. Іде спостереження за поведінкою: хто зацікавився, хто побіг відразу щось дивитися. Так видно, де будуть пошукові собаки для ДСНС або поліції. Є собаки, які одразу забиваються в куточок. Таких, на жаль, забраковують — вони йдуть до людей, жити в когось вдома», – каже Марина Сердюк. Після першого етапу відбору, розпочинається навчання. І вже у процесі стає видно, що собаці більше до душі. «Яка спокійніша, йтиме і пронюхуватиме кожен сантиметр, відправиться на завали. А та, що буде швидка і на драйві, відправиться на пошук у лісі, де треба швидко подолати великі території», – розповідає Марина Сердюк.

У собак, що працюють на службі, є також вихідні. Тоді їхні кінологи забирають їх до себе додому та балують смаколиками. «Якась ковбаска, сирочок. Сир любить найбільше. Як пес Патрон, до речі», – зізнається господарка Зари.

У хвостатих рятувальників є також друзі. Вівчарка Зара, наприклад, товаришує з бельгійськими вівчарками малінуа Лапою і Тошою. «Не одразу потоваришували, але зараз все добре», – зазначає Марина Сердюк.

А ось котів на службі немає. «Але в ДСНС їх використовують у психологічних відділеннях. Наприклад, в інституті, який я закінчувала — Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля — є відділення психологічного розвантаження. Там нещодавно уже завели котика. Можна прийти відпочити, погладити його — так розвантажитися», – каже гостя «Тихого вечору з Оленою Кравець».

У Зари та її господарки є вже відзнаки за роботу. Три доби вони працювали на завалах в Миколаєві – шукали людей. «За роботу там ми отримали відзнаку від прем’єр-міністра України – наручний годинник. Він завжди зі мною. А Зарі були просто всі безмежно вдячні», – розповіла Марина Сердюк.

До речі, у студії «Тихого вечора з Оленою Кравець» для Зари було окреме завдання під назвою «Псячі передбачення на прийдешнє Євробачення». Для хвостатої гості підготували п’ять мисок з їжею і прапорцем країни-учасниці Євробачення-2023 поряд. До якої миски підійде Зара, та й країна в буде переможцем за її «передбаченням». Миска поряд із прапором Швеції сподобалася собаці найбільше. Переможця вгадала на 100%.

Гостями нового випуску програми «Тихий вечір з Оленою Кравець» стали: ведучий курсу про мінну безпеку, волонтер, лідер гурту «ТНМК» Олег Фагот Михайлюта, начальниця пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Чернігівській області Марина Сердюк та вівчарка Зара. Також до студії завітав Євген Кот разом із дитячим танцювальним колективом Real dance studio. Музичний гість — Phil it.

Про програму

Проєкт «Тихий вечір з Оленою Кравець» – це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. «Тихий вечір з Оленою Кравець» (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 36,5 млн переглядів* на діджитал-майданчиках каналу «Дім» (YouTube, Інстаграм, Фейсбук, ТікТок).

Дивіться «Тихий вечір з Оленою Кравець» на каналі «Дім» щосуботи о 20:00, а також на сайті та на YouTube-майданчику каналу «Дім».

Останя новина

Песики-терапевти на службі у Нацгвардії! Розчуливі фото!

Службові собаки вінницького підрозділу Національної гвардії України Альфа та Кай відвідали поранених військовослужбовців у лікувальному…

1 тиждень тому

Як домашні улюбленці допомагають відновити емоційний стан. Розповідає психологиня

Домашні тварини можуть стати не лише вашими друзями, а й важливими союзниками у боротьбі зі…

3 тижні тому

2 квітня день кінолога

Щороку 2 квітня в Україні відзначають День кінолога – професійне свято тих, хто щодня працює…

3 тижні тому

Забив битою собаку до смерті – львів’янина взяли під варту

За процесуального керівництва прокурорів Галицької окружної прокуратури міста Львова повідомлено про підозру 53-річному львів’янину у…

4 тижні тому

“Залізний митник” не випустив з України зброю та наркотики

Сьогодні, 6 березня, в пункт пропуску «Краківець - Корчова» прибула вантажівка MAN, яка прямувала до…

2 місяці тому

Як планують зменшити чисельність безпритульних тварин у Львівській громаді

У Львові напрацьовують проєкт програми регулювання чисельності безпритульних тварин у Львівській громаді на 2025 -…

2 місяці тому

This website uses cookies.