Новини

Симптоми сказу у собак: як виявити та вберегтись?

Сказ – це невиліковний вірус, який вражає головний і спинний мозок. Усі ссавці, включаючи собак і людей, можуть заразитися сказом. Хоча сказу можна запобігти та навіть вилікувати, якщо його виявити на ранній стадії. Однак, як тільки з’являються симптоми сказу – вірус є смертельним.

Як собака може заразитись на сказ?

Вірус сказу виділяється зі слиною, тому найчастіше він передається через рану від укусу інфікованої тварини. Коли укус розриває шкіру, вірус може потрапити в кров. Він також може передаватись через відкриту рану, яка піддається впливу слини інфікованої тварини, зазвичай шляхом злизування.

Хоча сказ може передаватися між домашніми тваринами, у собак він найчастіше виникає через контакт з дикими тваринами, такими як кажани, єноти та лисиці.

Як визначити, що мій вихованець хворий на сказ?

Часто неможливо “на око” визначити чи тварина хвора на сказ. Хвора тварина може похитуватись або спіткатись при ході, проявити неспровоковану агресивну поведінку або бути надто доброзичливою. Тварини з розвиненою стадією сказу також можуть виділяти піну з рота. Це пояснюється тим, що вірус сказу вражає слинні залози, викликаючи гіперсалівацію. У них також може розвинутися гідрофобія (боязнь води).

Фізичні ознаки сказу у собак, на які слід звернути увагу, включають лихоманку, утруднене ковтання, надмірне слиновиділення, хитання, судоми та навіть параліч. У міру прогресування вірусу ваш собака може бути надмірно збудженим, негативно реагувати на світло, рух і звук. Хвора тварина може шукати темне, тихе місце, щоб сховатися, або діяти агресивно.

Однак, жоден із цих симптомів не є остаточною ознакою того, що тварина хвора на сказ. Уражені тварини можуть взагалі не проявляти перелічених симптомів.

Водночас якщо тварина має будь-які з зазначених вище ознак, та нетипову поведінку, ви повинні ізолювати її, щоб запобігти можливому контакту з вами, вашою родиною чи іншою твариною, та звернутись до свого ветеринара або відділу охорони здоров’я тварин.

Вірус сказу може бути в організмі вашого собаки тижнями, перш ніж проявляться ознаки. Більшість випадків у собак розвиваються протягом 21-80 днів після контакту, але інкубаційний період може бути коротшим чи довшим. Коли сказ проявляє симптоми, його вже не можливо вилікувати. Тому важливо зателефонувати ветеринару відразу після потенційного зараження, а не чекати проявлення симптомів.

Як діагностують та лікують сказ?

Сказ у собак непросто діагностувати за допомогою аналізу крові. Щоб бути 100% точним, тестування вимагає біопсії тканини мозку, тому її не можливо завершити, доки тварина не помре. Після появи симптомів лікування сказу у собак є неможливим.

Якщо дика тварина вкусить вашого собаку, можна зробити щеплення проти сказу, щоб зменшити ймовірність того, що ваша собака заразиться вірусом.

Як запобігти захворюванню на сказ?

Захворюванню на сказ можна на 100% запобігти за допомогою вакцинації. Домашнім тваринам необхідно щороку проводити щеплення проти сказу. Вакцинація проти сказу в Україні – БЕЗКОШТОВНА (у державних закладах ветеринарної медицини).

Вакцинація не лише захищає вашого собаку від сказу, але також убезпечує інших від можливих укусів вашим собакою. Якщо ваш собака вкусить іншу тварину або людину, перше запитання, яке вам поставлять: чи ваш собака вакцинований від сказу?

Довівши, що ваш собака був щеплений проти сказу, ви можете бути впевнені, що загрози передачі сказу немає. Однак, якщо щеплення вашого собаки протерміноване його можуть помістити на карантин, щоб перевірити, чи не розвинеться сказ.

Ви також можете запобігти сказу, уникаючи контакту з дикими тваринами. Вигулюйте собаку на повідку та завжди звертайте увагу на оточення. Тварини, які вигулюють на волі, частіше контактують з дикими тваринами та можуть підхопити вірус.

Останя новина

Повернути віру у людей: як 70-річна волонтерка Тамара рятує життя тварин

“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…

1 тиждень тому

Де закон краще захищає тварин — в Україні чи Франції?

В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…

4 тижні тому

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.

1 місяць тому

Чотирилапі захисники «К-9» СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України

Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…

1 місяць тому

З Херсона до Одеси: Як кінологічний центр “GrandDog” продовжує свою місію після релокації

Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…

2 місяці тому

У Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу

Відзавтра у парку Франка у Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу. Про це…

2 місяці тому

This website uses cookies.