Ваш кіт чи собака можуть зекономити вам тисячі на лікуванні

На дивані
Portrait of adorable golden retriever dog sitting on couch with senior woman in sunlit living room, copy space. Автор: Seventyfour

Наявність домашньої тварини в будинку для багатьох є звичайним явищем. Проте мало хто замислюється, що чотирилапі друзі приносять не лише радість, але й користь для здоров’я. Згідно з новим масштабним дослідженням Інституту досліджень зв’язку людини та тварини (HABRI), володіння домашніми тваринами здатне щорічно економити мільярди доларів на медичних витратах.

В ході дослідження було проаналізовано вплив тварин на різні аспекти здоров’я людини та розраховано потенційну економію коштів на медичне обслуговування завдяки цьому впливу. Результати вражають…

Основні висновки дослідження:

  • 70% американських домогосподарств мають домашніх тварин. Це на 14% більше, ніж у 1988 році.
  • Серед власників тварин найбільша частка – міленіали (32%).
  • 14% власників і невласників тварин завели собі тварину під час пандемії COVID-19.
  • Загалом в США 91,8 млн домогосподарств мають тварин, що становить майже 227 млн осіб.
  • 180,9 млн дорослих американців мають домашніх тварин.

Дослідження виявило ряд сфер, де володіння домашніми тваринами призводить до економії на медичних витратах:

Відвідування лікаря. Дослідження показують, що власники тварин в середньому рідше відвідують лікаря порівняно з тими, у кого немає тварин. Це пов’язано з кращим загальним станом здоров’я та меншою кількістю захворювань серед власників тварин. За консервативними підрахунками, завдяки рідшим візитам до лікаря власники тварин щорічно економлять $14,9 млрд на оплаті прийомів та діагностики.

Ожиріння. Дослідження показують, що регулярні прогулянки з собакою значно знижують ризик ожиріння серед власників собак. Це пов’язано з підвищеною фізичною активністю під час прогулянок. Завдяки меншому ризику ожиріння, власники собак, що регулярно з ними гуляють, щорічно економлять $4,5 млрд на лікуванні різних ускладнень ожиріння, таких як діабет, серцево-судинні захворювання тощо.

Інфекції. Фізичний контакт з тваринами, такий як гладження, обійми, догляд, знижує ймовірність рецидивів небезпечної кишкової інфекції C. difficile. Це пов’язано з позитивним впливом мікрофлори тварин на мікрофлору людини. Завдяки цьому власники тварин щорічно економлять $90,5 млн на лікуванні рецидивів цієї інфекції, яка вимагає тривалої госпіталізації та дороговартісних антибіотиків.

Тривожність у дітей. Наявність собаки в родині знижує ймовірність розвитку клінічних форм тривожності у дітей на 9%. Це пов’язано зі зняттям стресу та покращенням психоемоційного стану дітей завдяки спілкуванню з собакою. Завдяки цьому батьки дітей 8-10 років, що мають собак, щорічно економлять $672 млн на лікуванні дитячої тривожності.

Самотність серед літніх людей. Літні люди, що мають домашніх тварин, значно менше схильні до відчуття самотності та соціальної ізоляції. Це пов’язано з компанією та емоційною підтримкою з боку тварини. Завдяки цьому літні власники тварин щорічно витрачають на $1,8 млрд менше коштів програми Medicare на лікування наслідків самотності та депресії.

ПТСР у ветеранів. Ветерани з ПТСР, що мають спеціально навчених терапевтичних собак або емоційно-підтримувальних тварин, витрачають на $688 млн менше на лікування на рік. Це пов’язано зі зняттям тривоги, стабілізацією емоційного стану та покращенням соціальної адаптації ветеранів завдяки тваринам.

Висновки

Як зазначалося вище, деякі позитивні наслідки володіння домашніми тваринами для здоров’я можуть не проявлятися як прямі переваги економії. Наявність тварини вдома знижує тривожність, що, своєю чергою, може зменшити витрати на лікування людей з більш важкими формами цього розладу. Водночас було доведено, що тривожність погіршує багато інших станів, таких як серцево-судинні захворювання, а також може перешкоджати одужанню від широкого спектра хвороб та порушень.

З економічної точки зору, тварини надають прямий вплив на витрати на лікування тривожності та непрямий – на лікування гіпертонії, післяопераційне відновлення та інші проблеми зі здоров’ям, що має мультиплікативний ефект.

Тому можна обґрунтовано зробити висновок, що наведені у цьому дослідженні оцінки економії витрат на охорону здоров’я є дуже консервативними і істотно недооцінюють економічні переваги володіння домашніми тваринами.

Отже, наявність домашніх тварин позитивно впливає на багато аспектів здоров’я і добробуту людини, що в результаті призводить до суттєвої економії коштів на медичне обслуговування.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print