Законодавством України визначено порядок перевезення тварин як всередині держави, так і за її межі. Він передбачає отримання ветеринарного паспорта державного зразка для тварини, її чипування та щеплення.
Отже, як тільки у вас з’являється чотирилапий друг, то варто потурбуватись не лише про його комфорт у новій оселі. А й оформити йому офіційний ветеринарний паспорт.
Ветеринарний паспорт оформлюють при першій вакцинації цуценяти чи кошеня та заповнюється ветеринарним лікарем.
Ветеринарний паспорт містить дані про тварину (кличка, дата народження, порода, стать, забарвлення шерсті, особливі прикмети, наприклад, клеймо, номер електронного чіпа тощо) та його власника (ПІБ, адреса, контактний телефон).
Надалі у паспорт вносять дані про проведені щеплення.
Де отримати паспорт для улюбленця?
Наразі ветеринарні паспорти для тварин можуть видавати лише державні ветеринарні клініки. Така постанова була прийнята ще у 2017 році. На перехідний період господарям тварин давався певний час. Відповідно до законодавства України з 01.08.2019 відомості паспортів на тварин не встановленого зразка при перетині державного кордону не беруться до уваги. Переміщення домашніх собак і котів здійснюється виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка.
Без ветеринарного паспорта ви не зможете подорожувати зі своїм улюбленцем залізничним, авіа чи автобусним транспортом навіть у межах України.
Розмір плати за його надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641 та складає 51 грн. 29 коп. Додатково оплачуються послуги лікаря ветеринарної медицини та клінічний огляд тварини.
Що робити людям, які мають ветпаспорти видані приватними клініками ?
Такі паспорти підлягають обов’язковій заміні. Старий паспорт в них залишиться, але необхідно оформити новий паспорт.
Єдина форма бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки) затверджена наказом Мінагрополітики від 26.10.2017 №578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку (наказ Мінагрополітики від 01.08.2014 №288).
Так, згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно- санітарного паспорта є:
Детальніше про видачу ветеринарно-санітарного паспорта на тварину можна також прочитати на порталі державних послуг ДІЯ.
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
Відзавтра у парку Франка у Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу. Про це…
This website uses cookies.