Міжнародний фонд захисту тварин (Ifaw) та Dogs Today Magazine зібрали інформацію для всіх біженців, які хочуть виїхати з України зі своїми домашніми тваринами, щоб знайти притулок в інших країнах Європи, а також в Індії.
Як ми писали раніше, за звичайних обставин домашні тварини можуть перетнути міжнародний кордон за умови, що вони вакциновані і мікрочіповані, однак за нинішньої ситуації нижчезазначені країни погодилися зробити виняток. У більшості із нижченаведених випадків, якщо тварина не має вакцинації або мікрочіпу, то приймаюча країна надасть змогу вакцинації і мікрочіпування при в’їзді.
Голова Продовольчо-ветеринарної служби Литовської Республіки, Мантас Сташкявічюс, заявив: “Ми не можемо бути байдужими до людей, які тікають від цієї жахливої ситуації. Багато українців будуть подорожувати зі своїми домашніми улюбленцями і ми допоможемо їм знайти найбезпечніший притулок”.
Важливо !!!!
В Ifaw зазначили, що влада по всій Європі обмежує кількість тварин, які можуть перевозити власники. Відповідно до останньої інформації, яку вони отримали, лише п’ять тварин на одного власника мають право перетинати кордон.
Будь ласка, не намагайтеся незаконно провезти або сховати тварин, оскільки це створює серйозні ризики, зокрема травмування тварин.
Особливості переміщення домашніх улюбленців до країн ЄС та Індії.
Австрія
Тварин пускають без документів, ідентифікації та вакцинації. Усі необхідні ветеринарні заходи, такі як вакцинація проти сказу та подальша ізоляція, будуть визначені та призначені після в’їзду.
Українські біженці повинні звернутись до Міністерства охорони здоров’я: petsukraine@gesundheitsministerium.gv.at Підтримку тварин в Австрії надає Tierschutz Austria.
У зв’язку із надзвичайною ситуацією, FASFCнадасть тимчасовий дозвіл на в‘їзд на територію країни з собаками, котами й тхорами з України (некомерційний трафік), якщо не було зроблено запит на попередній дозвіл. Цих тварин необхідно помістити в домашню ізоляцію і повідомити про це FASFC: import@favv-afsca.be. Приведення цих тварин у відповідність з правилами можна зробити за стандартною процедурою регуляризації, включно з ізоляцією тварини, ідентифікацією тварини, щепленням та тестом на рівень титру антитіл проти сказу.
Компетентний орган Бельгії FASFC покриває фіксовану частину ветеринарних витрат, а титрування антитіл проти сказу є безкоштовним, якщо це необхідно. Більше регіональної інформації: SAVAB (у Німеччині) та UPV (у FR).
Шість амбулаторій Фонду принца Лорана запропонувати безкоштовну підтримку домашнім тваринам українських біженців, включаючи ветеринарну допомогу, товари та корм. (Інформація французькою та голландською мовами).
Наразі тваринам дозволено в’їзд без документів, ідентифікації та вакцинації. Усі необхідні ветеринарні заходи, такі як вакцинація проти сказу та подальша ізоляція, будуть визначені та призначені після в’їзду.
Ви можете зв’язатися з Державною службою ветеринарної медицини: ukraine@bfsa.bg
Українські біженці можуть привозити своїх домашніх тварин до Великобританії. Витрати на карантин оплачує уряд. До прибуття люди, які залишають Україну, або їх перевізники повинні зв’язатися з Агентством охорони здоров’я тварин і рослин за електронною адресою pettravel@apha.gov.uk або зателефонувати за номером +44 3000 200 301. Там вони зможуть підтвердити свою згоду на отримання ліцензії на екстрену допомогу, та організувати перебування в карантині, яке необхідно для уникнення ризиків сказу.
Влада Греції забезпечить усі можливі спрощення для безпечного в’їзду ваших домашніх тварин в країну. Було б корисно показати книжку про здоров’я тварин.
Сформовано список із близько 100 ветеринарних клінік та ветеринарних офісів по всій Греції, які добровільно надають послуги догляду за домашніми тваринами, які прибули з охопленої війною України разом із їхніми опікунами. Біженці можуть звернутися до цих ветеринарних клінік та офісів, щоб обстежити своїх домашніх тварин.
У зв’язку з вторгненням Росії на територію України ЄС і Данія використовують спеціальне звільнення від виконання правил Регламенту 2013/576. Це означає, що люди, які подорожують з України зі своїми домашніми тваринами, матимуть право на в‘їзд у ЄС/Данію, навіть якщо тварина не відповідає всім вимогам. Проте, через наявність сказу в Україні, важливо приділяти особливу увагу до собак, кішок і тхорів, адже вони можуть переносити вірус сказу. Існує перелік вимог, яких потрібно дотримуватися для перевезення тварин у рамках спрощеного протоколу перевезення тварин.
Приймаються тварини без документів, щеплення проти сказу та/або мікрочіпа. Надішліть форму повідомлення про прибуття (посилання наведено нижче) на електронну пошту pta@pta.agri.ee і darja.trohhatsova@pta.agri.ee і elika.brosman@emta.ee
Органи влади Індії прийняли винятковий спрощений протокол в’їзду для громадян Індії, які евакуюються з України зі своїми домашніми тваринами. Влада Індії дозволить в’їзд на територію країни собакам і котам у супроводі їх власників. Якщо евакуйовані мають сертифікат щеплення, домашня тварина пройде обстеження, перевірку сертифікату і отримає дозвіл на в’їзд. Якщо довідка про щеплення відсутня, домашня тварина повинна пройти 15-и або 30-и денний карантин, після закінчення якого вона буде вакцинована. Після прибуття тварини додому, власник повинен відвести свою домашню тварину на ветеринарний огляд і надати сертифікат Службі карантину та сертифікації тварин (AQCS).
Спеціальні заходи було запроваджено з метою спрощення порядку переміщення некомерційних домашніх тварин зі своїми власниками з України та для громадян ЄС, які зараз перебувають на території Росії та бажають повернутися до ЄС зі своїми домашніми тваринами за цих надзвичайних умов. Домашнім тваринам буде дозволено подорожувати зі своїми власниками, навіть якщо тварина не відповідає вимогам в’їзду в ЄС або не має документів. Будь ласка, візьміть з собою якомога більше документів на ваших домашніх тварин, наскільки це можливо, наприклад, записи про щеплення або ветеринарні картки. Подальші інструкції будуть надані працівниками після прибуття.
Громадянам України тепер дозволено в’їзд до європейських країн зі своїми собаками та кішками навіть без належних документів. Це питання буде вирішено, як тільки сім’ї та їхні домашні тварини перетнуть кордон.
Після прибуття тварина (собака, кіт чи тхір) має бути чіпована та вакцинована проти сказу, про що Ви повинні повідомити Держфінмоніторингу електронною поштою ukrainepets@vmvt.lt або за телефоном +370 800 40403. Ви також можете зв’язатися з територіальним органом ДФВС. Відділи, якого тісно співпрацюють з муніципалітетами, керівниками центрів для біженців і які безпосередньо контактують з біженцями.
Приймаються домашні тварини громадян України, які не мають мікрочіпів, щеплення проти сказу і т.д. Власник тварини матиме змогу подбати про формальності і процедури після в’їзду до Латвії.
Громадяни України, чиї домашні тварини правильно позначені, вакциновані, мають дійсний паспорт і відповідають всім вимогам ввезення домашніх тварин в ЄС, можуть перетнути державний кордон звичайним способом. Проте тварини, що прибувають з України, які не мають мікрочіпів або щеплення проти сказу, будуть відмічені й вакциновані на місці, будь-які вимоги до ізоляції будуть спрощені.
Домашні тварини, перевезені з України, не потребують серологічного дослідження на титри антитіл до сказу і можуть в’їжджати без попередньої індивідуальної заявки на отримання дозволу. Транспортні компанії (авіа чи пороми) та митники повідомляють Управління ветеринарного регулювання (ВРД) про прибуття та кількість домашніх тварин походженням з України. ВРД забезпечить поміщення цих тварин на карантин на необхідний період і безкоштовно проведе необхідні процедури.
Біженці та голландці, які евакуюються з України до Нідерландів зі своїми домашніми тваринами, повинні дотримуватися правил ввезення домашніх тварин. Причиною цього є те, що Україна є країною з високим ризиком сказу. Крім того, країна не входить до складу ЄС. ЄС погодився проявити гнучкість до людей, які евакуюються з України зі своїми домашніми тваринами. При екстреному виїзді з України не завжди вдається дотримуватися діючих правил і умов. Виняток буде зроблено на підставі статті 32 Регламенту (ЄС) No 576/2013. Подорожуючих просять заздалегідь повідомити NVWA, наскільки це є можливим. Це допоможе забезпечити максимально плавний проїзд як подорожуючим, так і їхнім домашнім тваринам.
IFAW та інші організації захисту та порятунку тварин об’єднали зусилля, щоб запропонувати безкоштовну підтримку українським біженцям та їхнім домашнім тваринам, включаючи ветеринарну допомогу, товари для тварин та притулок.
Додаткову інформацію можна знайти українською, російською, голландською та англійською мовами: https://www.hulpvoordierenuitoekraine.nl
На цей час власники домашніх тварин можуть в’їжджати зі своїми тваринами з України на територію Німеччини без необхідності подання попередньої заяви на отримання дозволу на в’їзд відповідно до Регламенту (ЄС) 576/2013. Подорожуючі, які в’їжджають на територію країни, повинні звернутися до місцевого ветеринарного органу для визначення стану здоров’я тварини стосовно сказу та у разі потреби прийняти відповідні заходи (такі як ізоляція, тест на рівень титру антитіл проти сказу, щеплення від сказу, мікрочіпування, отримання ветеринарного паспорту).
Кілька організацій, міст та регіонів надають інформацію та підтримку домашнім улюбленцям українських біженців. Є ветеринари , які пропонують безкоштовний догляд та веб-сайти для Берліна , Ганновера , Гамбурга , Баварії та знаходять місце для проживання з вашим вихованцем.
Норвезьке управління з безпеки харчових продуктів має перевіряти всіх домашніх тварин, які приїжджають до Норвегії, щоб мінімізувати ризик поширення захворювань. Якщо можливо, заздалегідь повідомте про прибуття з домашніми тваринами Норвезьке управління з безпеки харчових продуктів, щоб можна було провести контроль на кордоні BIP.gardermoen@mattilsynet.no.
Якщо домашні тварини не контролюються на кордоні, ви повинні негайно зв’язатися з Норвезьким органом безпеки харчових продуктів за телефоном +22 40 00 00, коли ви прибудете на свою першу зупинку в Норвегії.
Польські чиновники спростили умови перетину українського кордону для сімей, які евакуюються зі своїми домашніми тваринами. Наявність ветеринарної картки зараз НЕ обов’язкова. Тварини будуть вакциновані ПІСЛЯ ПЕРЕТИНУ польської сторони кордону.
Генеральний директорат з продовольства та ветеринарії встановив процедуру, яка надає всім особам/біженцям з України, які перебувають у супроводі своїх домашніх тварин, безпосереднього контакту зі службами DGAV за допомогою спеціальної електронної адреси (acsccdim@dgav.pt) або через контакт з офіційними ветеринарами за електронними адресами tcastro@dgav.pt та pdomingos@dgav.pt.
Якщо ви в’їжджаєте в Португалію наземним транспортом і не проїжджаєте через пости прикордонного контролю або пункти в’їзду для подорожуючих, і якщо ви не можете надіслати електронний лист на вказані адреси, вам слід зв’язатися безпосередньо з муніципальним ветеринарним лікарем місця, де ви будете залишатися за контактами, наданими за цим посиланням.
Домашні тварини також можуть приїхати з України в Румунію БЕЗ мікрочіпа, вакцинації або паспорту. ПІСЛЯ в’їзду до Румунії власник має тільки заповнити відповідний документ. Усім домашнім тваринам дозволено в’їзд!
Через надзвичайну ситуацію в Україні ввезення домашніх тварин тимчасово дозволено на підставі заповненої заяви та на умовах, викладених у заяві, щоб гарантувати, що ввезення цих тварин до ЄС не створює ризику сказу введення/передача.
У штаб-квартирі АФВССПЗ створено контактний пункт для прийому заяв: pets-crisisUA.uvhvvr@gov.si. Порядок подачі заявки можна знайти за посиланням вище.
Словаччина
Офіційно приймаються тварини, навіть без наявності вакцинації/сертифікату вакцинації. Документ для заповнення можна знайти за посиланням.
Угорщина відкрила кордони для домашніх тварин, які не мають вакцинації або документів. Угорська влада також забезпечить вакцинацію від сказу та мікрочіпування собак, котів та тхорів, які евакуюються з біженцями.
За цих виняткових обставин, домашні тварини, які подорожують з власниками з України або, за форс-мажорних обставин, з Росії, мають право в’їхати на територію Фінляндії без попередньої заяви або дозволу. Власники або їх представники повинні показати домашню тварину й будь-які документи митній службі Фінляндії при перетині кордону. Подальші інструкції будуть надані митною службою Фінляндії.
Собаки та коти, а також тхори, яких перевозять з України до Європейського Союзу, за нормальних обставин повинні відповідати різним вимогам: тварина повинна мати відповідні документи, дійсне щеплення проти сказу та задовільний результат серологічного тесту на титр рівня антитіл, який має бути зроблений за 3 місяці до ввезення. Також необхідно надати оригінальний медичний сертифікат. За умов надзвичайної ситуації, яка розгортається в Україні, Франція впроваджує систему швидкого розміщення тварин, які не відповідають цим вимогам. Тому ми закликаємо людей, які нещодавно перетнули французький кордон з домашньою твариною, яка не відповідає цим нормативним вимогам, якомога швидше зв’язатися з ветеринаром або з Управлінням Захисту населення відповідного департаменту прибуття, відповідального за спостереження за здоров’ям цих тварин.
Управління ветеринарної та харчової безпеки тимчасово дозволяє в’їзд домашніх тварин, які не відповідають звичайним вимогам, без попереднього дозволу всім переміщеним особам з України, які подорожують до Хорватії зі своїми домашніми тваринами. Офіційні ветеринари визначать у кожному випадку необхідні заходи після прибуття в пункт призначення в Республіці Хорватія та проінструктують власників. Власники повинні повідомити про свій приїзд з домашнім улюбленцем, заповнивши цю анкету та надіславши її на електронну адресу veterinarstvo@mps.hr . Вони отримають інформацію про подальші дії та їх попросять тримати свого вихованця в приміщенні та на повідку, коли його вигулюють, а також не допускати контактів з іншими тваринами.
Тварини, які при в’їзді не мають підтвердження наявності щеплення проти сказу/тесту на рівень титру антитіл, будуть поміщені під 10-денний карантин (тобто знаходитимуться під постійним наглядом власника). Не пізніше трьох днів після в‘їзду домашня тварина повинна пройти ветеринарний огляд (і мікрочіпування, у разі необхідності). На 5-10 день після в‘їзду необхідно зробити щеплення проти сказу, якщо його не було зроблено раніше або у разі необхідності провести повторне щеплення.
Кілька ветеринарних клінік та VSF-CZ (Ветеринари без кордонів) пропонують безкоштовну базову ветеринарну допомогу для домашніх тварин українських біженців.
У виняткових випадках собаки та коти, привезені їх власниками, можуть в’їхати на територію Швейцарії, навіть якщо не були дотримані всі умови ввезення. Власників, які мають намір подорожувати до Швейцарії, просять заповнити форму перед перетином кордону і надіслати її на адресу електронної пошти petsukraine@blv.admin.ch. Через високий ризик захворювання в’їзд заборонено для птиці та копитних тварин. Власників цих тварин просять негайно зв’язатися з ветеринарними органами за місцем їх теперішнього перебування.
Коли власники домашніх тварин прибувають на кордон зі своїми домашніми тваринами, вони повинні повідомити про домашніх тварин митному персоналу або ветеринару, якщо він присутній. Якщо тварини не відповідають вимогам для в’їзду до Швеції, співробітники митниці зв’яжуться з Шведською адміністрацією сільського господарства. Якщо домашня тварина з України перебуває у Швеції без перевірки митними працівниками чи ветеринаром на кордоні, вихованця необхідно якомога швидше доставити до ветеринара.
За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
This website uses cookies.