Як виглядає центр адопції тварин у Відні

В центрі адопції тварин у Відні працює 17 осіб та близько 70 волонтерів. Неймовірні фотографії центру в нашому матеріалі.

Як розповіла Антоніна Гошовська, яка завдяки благодійній організації FOUR PAWS мала змогу відвідати даний центр, цей притулок побудовано у 2015 році і на 2/3 утримується містом, а 1/3 завдяки благодійникам та фандрейзингу. Тут знаходяться собаки, кішки, кролики, гризуни.

Ефективність роботи даного центру адопції просто вражає. В ньому знаходиться близько 150 собак з яких в середньому 100 знаходять дім за місяць. В центр собаки потрапляють зазвичай “з вулиці” , або опиняються з інших причин – смерть власника, конфіскація, 50 живуть постійно.

Прийти в центр і просто віддати свого улюбленця який надоїв тут не вийде. Таким горе-власникам прийдеться заплатити досить велику суму у кілька тисяч євро в приватному центрі.

В даному центрі дуже прискіпливо ставляться до пошуку тваринам нових власників, надають їм допомогу кінологів, необхідні рекомендації. Але протягом 30 дів новий власник може повернути тварину, якщо зрозумів, що не може справитись з цим.

В центрі адопції тварин у Відні працює 17 осіб, які допомагають у вигулі та соціалізації собак і котів та близько 70 волонтерів.

Як виглядає сам процес адопції.

Якщо Ви хочете взяти тварину, то насамперед обираєте її онлайн на сайті. Далі можете написати уточнюючі питання, а коли прийдете в притулок то тварину Вам приведуть. Тут ніхто не ходить вздовж вольєрів зі словами “Вибирай кого хочеш” щоб не створювати зайвого стресу для собак.

Для знайомства передбачена зона адопції біля рецепції, відгороджені майданчики для вигулу в різних зонах. Якщо у Вас вже є тварина, Ви можете з нею попередньо прийти й познайомити її майбутнім членом родини.

“Напевне що найбільше вразило і що забираємо з собою – це система забезпечення гігієни в цьому притулку. В центрі є клініка, та карантин де тварини знаходяться 2 тижні й лише потім відправляються на адопцію.

Ця система чудово підійшла б і нашим ветеринарним клінікам. В притулку діє “система кроксів” – це означає що для різних зон “чиста”, “брудна” персонал перевзувається в різне взуття. Для того, щоб виділити ці різні зони – на підлозі намальовані жовті лінії”, – розповіла Антоніна Гошовська.

Кожен вольєр та кабінка де сидять тварини мають окремі засоби для прибирання для запобігання можливим поширенням інфекцій. Причому це як в зоні карантину, так і в “чистій зоні” де знаходяться тварини для адопції.

У зоні карантину вуличні дворики собак покриті не плиткою, а спеціальною фарбою яка миється і витримує дезинфекцію. Таке рішення також можна було б чудово застосувати в України де від морозів плитка відпадає, а собаки замерзають.

В кожному вольєрі є м’які коцики які постійно перуть та безліч іграшок, щоб тварина мала чим зайнятися. Наявний внутрішній вольєр і зовнішній дворик. Собак вигулюють двічі (тут на допомогу приходять волонтери), а до котів погладити та погратися заходять у кошачі вольєри.

Цікава система як побудовані вольєри для собак – всередині скляні стіни під кутом, вгорі над дверима підйомник зі шнурком, яким можна підняти дверцята між внутрішнім приміщенням і зовнішнім вольєром, і якщо, наприклад собака агресивна, то прибиральник може спокійно поприбирати в обох частинах.

Якщо собака неспокійно реагує на сусідніх собак, то використовують штори, пересувні ширми, щоб затулити сусідні вольєри.

На вольєрах центру адопції висять пакетики для прибирання. Це набагато легше і простіше прибрати, а потім чисто змити водою зі шланга, ніж у нас роблять.

Перспективи в Україні

“Я знаю що нам в Україні зараз приходиться лише дивитися і “облизуватися” на таке. Але зараз Four Paws готує до перекладу і пілотного запуску в Україні освітнього проєкту “Shelter Adoption” (прилаштування в притулках), який буде корисний і дасть прості відповіді на багато складних питань і для працівників комунальних підприємств, і волонтерів-зоозахисників, і власників мініпритулків”, – підсумувала Антоніна Гошовська.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print