Борщівник Сосновського: чому варто уникати цієї рослини під час вигулу собак

Рослина, яка небезпечна для тварин і для людей

Борщівник Сосновського походить із Кавказу. Це отруйна багаторічна рослина яка трапляється майже по всій території України та в багатьох країнах Європи – на луках, по берегах річок, уздовж доріг, у лісосмугах.

Він здається нешкідливим, але його сік може спричинити жахливі опіки у людей, та навіть смертельні випадки у собак. Токсин рослини найбільш отруйний навесні та влітку. Усі її частини можуть викликати пухирі та опіки.

Vet Charity PDSA застерігає від контактів з цією рослиною, її варто уникати під час вигулу собак, адже вона може спричинити серйозні проблеми як у домашніх тварин, так і у людей.

“Стебла та листя цієї рослини містять токсини, які можуть призвести до опіків шкіри та пухирів. Токсин додатково концентрується в соку рослини, який виділяється, коли рослина пошкоджена або зламана”, — пише PDSA.

“Хоча шерсть домашніх тварин частково захищає тварин, ураження можуть зазнати безшерсті ділянки або ті, де шерсть є надто тонкою (наприклад, вуха, рот і живіт). Якщо тварина буде злизувати сік з шерсті або він потрапить в очі, це може завдати ще більшої шкоди. Важливо звернутися до свого ветеринара, якщо ви думаєте, що ваш вихованець контактував з гігантським борщівником” – зазначає видання Dogs Today.

Історія Хетті

Хетті – гладкошерстий ретривер отримала жахливі опіки та пухирі після контакту з гігантським борщівником кілька років тому.

“Хетті повернулася зі звичної вечірньої прогулянки й почала поводитись дуже дивно. Вона стрибала по ліжках, меблях і взагалі металася в якомусь розпачі. Раніше у неї “свербіли ноги” від пекучої кропиви, тому ми вирішили дати їй дві таблетки від алергії.

Така поведінка продовжувалася весь вечір, поки Хетті не впала в ліжко. Однак посеред ночі вона відчайдушно захотіла вийти в сад. Опинившись на вулиці, вона все ще поводилася незвичним чином. Вона хотіла лише сидіти й дивитися на небо; може тому, що повітря було прохолодним на її шкірі? Зрештою вона заспокоїлась, але наступного дня все ще була збудженою”, – розповіла власниця собаки Діана.

Проведений ретельний огляд нічого не виявив, окрім розширених зіниць. Не маючи видимих ​​зовнішніх ознак того, що щось не так, сім’я Хетті запідозрила, що собака, можливо, проковтнула щось під час прогулянки, або це може бути якась неврологічна проблема.

Коли здавалося що все завершилося добре, на носі Хетті почали з’являтися “сірі плями” – і протягом двадцяти чотирьох годин на морді з’явилися великі пухирі.

Ввечері ситуація, погіршилася, і сім’я терміново звернулась до ветеринара, який виписав курс лікування. Попри те, що деякі опіки були дуже близько до її очей, Хетті вдалося уникнути пошкоджень зору.

“Це цілком нормально, якщо опіки з’являються лише через два-три дні після ураження, оскільки сонячне світло активує токсин; спочатку не було видимих ​​ознак пошкодження шкіри», – розповіла Діана.

В одному з попередніх наших матеріалів ви можете прочитати чому необхідно оберігати своїх улюбленців від спеки.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print