Попри поширену думку, ЛКП “Лев” – не притулок для тварин, а місце, де надають тимчасову допомогу, проводять стерилізацію і, за можливості, шукають нові домівки для безпритульних собак та котів.
Щодня команда ловців здійснює виїзди в різні райони Львівського територіальної громади, відловлюючи безпритульних тварин, про яких повідомляють мешканці. Тварин доставляють до ЛКП “Лев”, де їх обов’язково вакцинують, обробляють від паразитів і за необхідності лікують. Якщо тварина здорова, її стерилізують, а після цього вона перебуває на реабілітації, нею займається кінолог, вона проходить адаптацію та соціалізацію.
“Після стерилізації тварина знаходиться під спостереженням у клініці, щоб ми могли переконатися, що шви заживають, і немає ускладнень. Після цього собаку переводять у вольєр, де вони перебувають ще до 21 дня, чекаючи на нову родину,” — пояснює адміністраторка з прилаштування тварин ЛКП “Лев” Уляна Гуменна.
За цей період працівники центру активно шукають для тварини нових власників. На жаль, якщо протягом 21 дня тварину не вдається прилаштувати, її повертають на місце вилову. Це може статися лише у випадку, коли тварина здорова, вакцинована та не агресивна. Проте цей процес завжди є емоційно важким для працівників. Перебуваючи у ветеринарно-стерилізаційному центрі тварина звикає до хороших умов. Тут її годують, піклуються щоб їй було тепло. Якщо вилучити її більше ніж на 2 місяці, тварина забуває про свій ареал проживання і повторна адаптація проходить складніше, тому дуже важливо не утримувати тварину довго.
“Повертати тварину на вулицю — це дуже важко. Ми прив’язуємось до них, особливо коли бачимо їхні поліпшення під нашим доглядом. І про це потрібно пам’ятати, оскільки психологічно відчуваєш тиск. Тому варто розуміти, що врятувати всіх неможливо, але ми намагаємося прикласти максимум для цього зусиль”, — додає Уляна.
Особливо важко прилаштувати травмованих тварин, однак в практиці підприємства є і такі успішні випадки.
Щомісяця десятки тварин знаходять нові домівки. Наприклад, за минулий місяць ЛКП “Лев” вдалося прилаштувати 38 собак, зокрема й собаку на ім’я Норман, якого забрали в нову родину у Київ. Також Уляна Гуменна розповіла історію бельгійської вівчарки на ім’я Равена, яку довго не могли прилаштувати. Військовий із Волинської області взяв її до себе, і між ним і собакою швидко склався особливий зв’язок.
Якщо ж тваринку вдалося прилаштувати, то фотозвіт від нової родини обов’язковий. Впродовж трьох місяців працівники ЛКП “Лев” просять показати умови, в яких проживає собака.
У ЛКП “Лев” працює доглядальницький персонал, який доглядає за тваринами, вигулює їх та годує. Окрім співробітників, до вигулу тварин можуть долучитися волонтери. Для цього потрібно прийти, записатись і вам дадуть собаку, яка вам найбільше пасує. Волонтерська допомога також може полягати у принесенні теплих речей для тварин, особливо важливих з настанням холодної пори року.
Доглядальники працюють у дві зміни, опікуючись тваринами, годують їх кормами, що закуповуються за кошти міського бюджету. Деякі тварини, що перебувають на дієті через захворювання, отримують спеціальне харчування. Робота з доглядом непроста, особливо коли йдеться про великих тварин або тварин, що перебувають у карантині.
Окрім стандартного догляду, ЛКП “Лев” також проводить ідентифікацію тварин через чипування. Усі тварини, які проходять через центр, обов’язково чипуються та отримують спеціальні кліпси як ознаку стерилізації та вакцинації. Це дозволяє працівникам ідентифікувати тварину у разі її повернення до центру або при виявленні на вулиці.
Попри всю роботу, яку виконує ЛКП “Лев”, з безпритульними тваринами, важливою проблемою залишається стерилізація. Адміністраторка підкреслює, що загальна стерилізація тварин є єдиним гуманним і ефективним способом зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях.
Для тих, хто бажає допомогти ЛКП “Лев” або прихистити тварину, можна звертатися за телефонами (032) 293-30-41 або (068) 535-45-45, а також приносити теплі речі, ковдри або інші матеріали за адресою: вул. Промислова, 56.
Підготувала Романів Ольга