Навіщо прибирати за своїм собакою?

Відповідь проста – щоб підтримувати навколишнє середовище в чистоті.

Біологічні відходи виділяють отруйні речовини і крім неприємного запаху чинять негативний вплив на оточення та здоров’я людини.

Крім того, фекалії містять личинки глистів та інших небезпечних паразитів. Дорослий або дитина, перебуваючи в безпосередній близькості з екскрементами, може підхопити небезпечне захворювання. Також личинки і продукти розпаду фекалій можуть потрапити в ґрунтові води, а це несе певну загрозу.

Як правильно прибирати власникам собак на вулиці?

Найпростіший і бюджетний спосіб по видаленню собачих фекалій використовувати поліетиленовий пакет як рукавичку, надіти на руку і прибрати.

Але краще придбати спеціальні біорозкладні і ароматизовані пакети невеликих розмірів. На прогулянку бажано взяти кілька штук. Зазвичай вони продаються рулонами, упакованими в спеціальні пластикові контейнери. Такий туб має зверху щільну кришку і карабін, за допомогою якого його можна прикріпити до повідця або на пояс. У коробі є отвір для зручного витягання пакетів. (пакет надягають на руку, беруть фекалії і, іншою рукою вивертаючи пакет навиворіт, знімають його з руки. Таким чином, всі відходи знаходяться всередині пакету. Після цього пакет зав’язують і викидають в урну). Основна перевага паперових пакетів в тому, що їх можна утилізувати, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

Прибирання за допомогою лопатки

Це спеціальне пристосування має довгу ручку, що дозволяє зручно прибирати за собакою. За допомогою такої лопатки можна прибирати на будь-яких територіях. Такий інструмент оснащений затиском з фіксатором, що робить його ще зручніше.

Прибирання гігієнічними щипцями

Щипці – це невелике пристосування, на яке потрібно надіти одноразовий пакет. Найчастіше пакети йдуть в комплекті. Пластикові щипці розкриваються натисканням на їх металеву основу і «забирають» відходи. Потім їх потрібно розкрити вдруге, щоб викинути пакет в сміттєвий бак.

Як бачите, немає нічого складного в прибиранні за домашнім тваринам.

Найголовніше, після прогулянки обов’язково мити руки з милом – це убезпечить вас від шкідливих мікробів і бактерій.

Навіщо прибирати за собакою і чи існує відповідальність за неприбирання?

Зокрема у Львові, відповідно до ухвали ЛМР № 6225 від 23.01. 2020 року «Про затвердження Правил утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові» та ухвалою № 376 від 21.04.2011 «Про Правила благоустрою м. Львова господарі чотирилапих зобов’язані прибирати за своїми домашніми улюбленцями.

За порушення та ігнорування цих правил передбачена адміністративну відповідальність (ст.152 КУпАП) — від 340 до 1360 грн.

Для прикладу, у Нью-Йорку штраф за не прибирання до 500 доларів, у Великобританії це 50-100 євро, а в Італії, якщо власник тварини забуде вдома спеціальний інвентар для прибирання відходів, то його змусять заплатити 100 євро. Натомість в Барселоні та Мадриді штрафи значно більші і господарі, які не прибирають екскременти за своєю твариною, змушені будуть заплатити близько 1500 євро.

Прибирайте там, де ви б самі не хотіли наступити на собачі екскременти. Вулиці, парки, двори, газони, клумби, ботанічні сади, й навіть собачі майданчики – усі ці місця мають бути чистими від слідів життєдіяльності вашого улюбленця.

Опубліковано за матеріалами Ресурсного центру ОСББ. Львів

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print