Біологічні відходи виділяють отруйні речовини і крім неприємного запаху чинять негативний вплив на оточення та здоров’я людини.
Крім того, фекалії містять личинки глистів та інших небезпечних паразитів. Дорослий або дитина, перебуваючи в безпосередній близькості з екскрементами, може підхопити небезпечне захворювання. Також личинки і продукти розпаду фекалій можуть потрапити в ґрунтові води, а це несе певну загрозу.
Найпростіший і бюджетний спосіб по видаленню собачих фекалій використовувати поліетиленовий пакет як рукавичку, надіти на руку і прибрати.
Але краще придбати спеціальні біорозкладні і ароматизовані пакети невеликих розмірів. На прогулянку бажано взяти кілька штук. Зазвичай вони продаються рулонами, упакованими в спеціальні пластикові контейнери. Такий туб має зверху щільну кришку і карабін, за допомогою якого його можна прикріпити до повідця або на пояс. У коробі є отвір для зручного витягання пакетів. (пакет надягають на руку, беруть фекалії і, іншою рукою вивертаючи пакет навиворіт, знімають його з руки. Таким чином, всі відходи знаходяться всередині пакету. Після цього пакет зав’язують і викидають в урну). Основна перевага паперових пакетів в тому, що їх можна утилізувати, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.
Це спеціальне пристосування має довгу ручку, що дозволяє зручно прибирати за собакою. За допомогою такої лопатки можна прибирати на будь-яких територіях. Такий інструмент оснащений затиском з фіксатором, що робить його ще зручніше.
Щипці – це невелике пристосування, на яке потрібно надіти одноразовий пакет. Найчастіше пакети йдуть в комплекті. Пластикові щипці розкриваються натисканням на їх металеву основу і «забирають» відходи. Потім їх потрібно розкрити вдруге, щоб викинути пакет в сміттєвий бак.
Як бачите, немає нічого складного в прибиранні за домашнім тваринам.
Найголовніше, після прогулянки обов’язково мити руки з милом – це убезпечить вас від шкідливих мікробів і бактерій.
Зокрема у Львові, відповідно до ухвали ЛМР № 6225 від 23.01. 2020 року «Про затвердження Правил утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові» та ухвалою № 376 від 21.04.2011 «Про Правила благоустрою м. Львова господарі чотирилапих зобов’язані прибирати за своїми домашніми улюбленцями.
За порушення та ігнорування цих правил передбачена адміністративну відповідальність (ст.152 КУпАП) — від 340 до 1360 грн.
Для прикладу, у Нью-Йорку штраф за не прибирання до 500 доларів, у Великобританії це 50-100 євро, а в Італії, якщо власник тварини забуде вдома спеціальний інвентар для прибирання відходів, то його змусять заплатити 100 євро. Натомість в Барселоні та Мадриді штрафи значно більші і господарі, які не прибирають екскременти за своєю твариною, змушені будуть заплатити близько 1500 євро.
Прибирайте там, де ви б самі не хотіли наступити на собачі екскременти. Вулиці, парки, двори, газони, клумби, ботанічні сади, й навіть собачі майданчики – усі ці місця мають бути чистими від слідів життєдіяльності вашого улюбленця.
Опубліковано за матеріалами Ресурсного центру ОСББ. Львів
“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…
В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…
Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.
Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…
Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…
Відзавтра у парку Франка у Львові безкоштовно вакцинуватимуть собак та котів від сказу. Про це…
This website uses cookies.