Польща скасовує спрощені правила перетину кордону з тваринами

З 27 березня Польща повертає більшість обов'язкових вимог до перетину кордону з тваринами для українців.

УВАГА! Як повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Польща скасовує попередні спрощені умови для некомерційного переміщення домашніх тварин (собак, котів, тхорів) з території України.

Згідно з офіційною інформацією, спрощені умови будуть скасовані починаючи з 27 березня 2023 року.

Умови переміщення відповідатимуть загальним критеріям законодавства Європейського Союзу (далі – ЄС) враховуючи особливості визначені Регламентом (ЄС) № 576/2013, серед яких:

– тварина ідентифікована за допомогою мікрочіпа (транспондера) або чіткого для прочитання татуювання, нанесеного до 03.07.2011 року;

– тварина має дійсне щеплення проти сказу. Дата вакцинації не повинна передувати даті нанесення транспондера чи татуювання або даті зчитування транспондера, чи татуювання, зазначених у відповідному розділі ідентифікаційного документа. Ревакцинація повинна вважатися первинною вакцинацією, якщо вона не була проведена протягом терміну дії попередньої вакцинації;

– проведено поточне серологічне дослідження на визначення титру антитіл до сказу. Рівень нейтралізуючих антитіл до вірусу сказу в сироватці крові, що дорівнює або перевищує 0,5 МО/мл;

– тварина супроводжується погодженою формою Сертифікат здоров’я тварин для некомерційного переміщення до держав-членів європейського союзу з третіх країн собак, котів чи домашніх тхорів (фреток) згідно з статтею 5(1) та (2) Регламенту (ЄС) №576/2013 (далі – Сертифікат здоров’я). Також необхідна наявність письмової декларації, підписаної власником або уповноваженою особою, яка підтверджує, що переміщення домашньої тварини до ЄС є некомерційним або у деяких випадках дійсним паспортом, виданим однією з держав-членів ЄС.

Зазначимо, що тимчасово, при в’їзді до Польщі, за умов наявності відповідного результату дослідження не вимагатиметься період очікування три місяці з моменту забору крові для проведення серологічного дослідження на визначення титру антитіл до сказу до дати некомерційного переміщення.

Нижче наведемо про перелік акредитованих лабораторій, які уповноважені для проведення досліджень (випробувань) біологічного матеріалу з контролю ефективності вакцинації проти сказу м’ясоїдних, розташованих на території України:

  • Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ-151, вул. Донецька, 30, 03151);
  • ТОВ «НеоВетлаб Україна» (м. Київ, вул. Академіка Вільямса, 11, буд.1 , кв.101, 03191);
  • Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) (м. Київ, вул. Донецька, 30, 03151).

Також ми підготували інформацію, де в Києві можна виготовити санітарно-ветеринарний паспорт для вашого улюбленця.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print