Службові собаки

Про роль службових собак в Держприкордонслужбі

Як розповів в коментарі фахівець-кінолог Олександр роль службових собак в Держприкордонслужбі є надзвичайно важливою, адже собаки надають допомогу при пошуку наркотичних засобів, вибухівки, зброї, боєприпасів тощо.

“Незалежно від того, чи це воєнний стан, чи мирний час, службові собаки завжди несуть службу з прикордонниками”, – зазначив Олександр.

В час воєнного стану, собаки дозволяють швидше та якісніше проводити огляд транспортних засобів та осіб, а також проводити виявлення зловмисників на відстані.

“В залежності від напрямку підготовки є розшукові та спеціальні собаки. Розшукових навчають для пошуку, виявлення та затримання правопорушників. А спеціальних тренують саме для пошуку заборонених предметів та засобів, зокрема в багажі, в транспортних засобах чи на тілі людини, там де візуально неможливо помітити схованку. Ці два напрями підготовки собак не перетинаються.

Першопочатково проводиться базова підготовка собаки з інструктором, з плином часу існує також перепідготовка та підвищення кваліфікації, як інструкторів, так і собак”, – розповів кінолог ДПСУ.

В середньому підготовка службового собаки триває 5-6 місяців. Однією з особливостей в підготовці є те, що навчання проводяться в різний час доби, навіть вночі. Адже це дає можливість підготувати собаку до різних умов несення служби після навчання.

Умови максимально наближені до реальних. Відпрацювання відбуваються зокрема на тренажерах-імітаторах різних ситуацій. Існують спеціальні локації, які імітують роботу на залізниці, в аеропорту, автобусний та легковий транспорт.

Які пороби собак залучають до несення служби?

В ДПСУ служать собаки різних порід. Хоча перевага надається саме мисливським та службовим.

“Ягдтер’єри, спанієлі, фокстер’єри, а також службові такі, як німецька вівчарка, бельгійська вівчарка малінуа. Ці породи найкраще підходять по своєму темпераменту та природним властивостям для підготовки та несення служби.

Також потрібно не забувати про навички слухняності. Цьому теж приділяється багато уваги, адже собака повинна бути керована у всіх ситуаціях”, – розповів інструктор ДПСУ.

Спеціально підготовлена собака з пошуку заборонених предметів може безперервно працювати до 30 хвилин, потім їй відповідно до погодних умов обов’язково надається відпочинок після якого вона знову може працювати. Розшукові собаки можуть відпрацьовувати слід до двох годин і навіть більше.

Середній термін служби триває до 8 років, однак він може тривати і довше, якщо собака зберігає необхідну форму та навички. Весь термін служби проходить з одним інструктором, який має змогу по її завершенні залишити в себе чотирилапого улюбленця.

Нещодавно ми розповідали про історію службового пса білоруських прикордонників, який у пошуках кращого життя втік до Польщі.

Останя новина

На Хмельниччині засуджено чоловіка, який викинув собаку з вікна дев’ятого поверху

За публічного обвинувачення Окружної прокуратури міста Хмельницького судом визнано винним 45-річного жителя обласного центру у…

4 дні тому

Повернути віру у людей: як 70-річна волонтерка Тамара рятує життя тварин

“Тварини - не іграшка і не подарунок на жодне свято” - це важливе нагадування, яким…

3 тижні тому

Де закон краще захищає тварин — в Україні чи Франції?

В громадській організації UAnimals порівняли, як різниться зоозахисне законодавство в Україні та інших країнах. Зокрема…

1 місяць тому

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин

Стартує перший етап запуску Реєстру домашніх тварин: відкрито авторизацію для ветлікарів.

1 місяць тому

Чотирилапі захисники «К-9» СБУ Рем і Фінч отримали нагороди за захист України

Разом зі своїми наставниками вони були нагороджені Кінологічною спілкою України під час церемонії «Чотирилапі захисники».…

1 місяць тому

З Херсона до Одеси: Як кінологічний центр “GrandDog” продовжує свою місію після релокації

Від мрії до реальності: унікальний кінологічний центр навчає дітей та дорослих гуманному ставленню до чотирилапих…

2 місяці тому

This website uses cookies.