Чи собакам і котам місце в ліжку?

А де сплять ваші домашні улюбленці?

У дослідженні американських вчених було виявлено, що більшість власників домашніх тварин набагато краще сплять, якщо їх чотирилапий друг проводить ніч у ліжку поруч.

Дослідники з Mayo Сlinic, що в Скоттсдейлі, штат Аризона, опитали 150 пацієнтів щодо якості їх сну – 74 учасники дослідження мали домашніх тварин.

Більш ніж половина цих респондентів заявили, що спали в ліжку з собакою чи кішкою. Більшість учасників тестування заявили, що вони вважали це заспокійливим. Часто підкреслювалося відчуття захищеності. Лише 20% власників опитаних поскаржилися, що тварини турбують їх під час сну хропінням, прогулянками чи туалетом.

Особливо виграють одинокі люди.

«Люди, які сплять наодинці, заявили, що спали б набагато краще і глибше з твариною поруч», – повідомив Лоіс Кран, автор дослідження.

Вже давно відомо, що тварини цілком здатні знижувати стрес у людей і забезпечувати безпеку. Менше стресу означає менший ризик серцевих захворювань, а також відсутність безсоння. Це стосується як спання поруч на ліжку, так і “обіймашок на дивані“.

Однак, при такому тісному контакті не слід забувати про відповідні гігієнічні заходи – наприклад, зміну постільної білизни. І вам вирішувати чи собакам і котам місце в ліжку.

Підготувала Маринюк Люба

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print