Для тих, у кого в хаті мешкають домашні улюбленці, є тепер добра підмога для догляду за ними і життя з ними: віртуальний медіапроєкт “My dog”. Його заснували головний редактор агенції “Гал-інфо” Андрій Маринюк разом з дружиною Любою, теж великою любителькою природи (за плечима – навчання у Лісотехнічному). Аналогічного інтернет-видання у Львові досі не було…
“My dog” – універсальний і доволі практичний продукт. Ось лише кілька тем цього журналу: як отримати ветеринарно-санітарний паспорт на тварину; чому під час вигулу собак варто уникати контактів із борщівником Сосновського; що треба знати тим, хто має намір їхати до Польщі з твариною; чи можна алергіку мати собаку; чипування домашніх улюбленців; чим небезпечні прогулянки з тваринами у спеку; взуття для собак: за і проти…
Більше про історію цього медіа і його наповнення розмовляємо із засновником “My dog”.
Андрію, що спонукало вас взятися за цей проєкт?
У нашому житті завжди трапляються цікаві новини, які, напевно, “не є форматними” для жодного з львівських інтернет-видань. Та й фактично всі вузькоспеціалізовані видання про життя тварин позакривалися.
Рішення започаткувати “My dog” виникло спонтанно. Десь півроку тому у мене помер пес – французький бульдог Спайк. Усе життя мріяв про собаку. Ніколи його не мав, аж поки у свої 40+, не попереджаючи нікого з сім’ї, взяв та купив пса. 3 січня приніс його додому і кажу дружині з сином: “Ось подарунок, знайшов його по дорозі”.
На жаль, Спайк прожив усього три роки – інсульт. У французьких бульдогів є свої проблеми зі здоров’ям. До речі, недавно зробив матеріал про те, що у Великій Британії планують заборонити розведення, вирощування французьких і англійських бульдогів, бо вважають це знущанням з тварин. Бульдоги цих порід дуже класні, але також “дуже проблемні”. Після смерті свого Спайка я з півроку ходив шокований…
Пригадую, у якийсь з вихідних гортав альбом з фотографіями і наткнувся на його світлину. Вкотре зіпсував собі настрій згадкою про улюбленця, якого вже немає з нами. Тоді й зародилася думка: треба щось зробити у пам’ять про Спайка. Коли почав формувати сайт, у логотип вставив його фото…
Ми у “Гал-інфо” публікували багато матеріалів про життя тварин, як-от про ЛКП “Лев”, де перетримують собак і котів, про вигульні майданчики, про інші проблеми з життя братів наших менших. Тобто інформація для початкового наповнення нашого проєкту була. Ось зараз сиджу і працюю над черговим випуском “My dog”. Моя дружина, яка посилено штудіює Deutsch, каже, що багато цікавих статей є на німецьких сайтах. Мабуть, дещо запозичимо і звідти. Намагаємося публікувати результати пізнавальних наукових досліджень. Активно перечитую соцмережі, щоб дізнатися, що саме цікавить любителів тварин, і намагаємось дати у себе на сайті відповіді.
“My dog”– наш сімейний соціальний проєкт. Зараз шукаємо кваліфікованого ветеринара, який вів би відповідну рубрику. А читачі уже запитують: собаки – це добре, а де інформація для наших котиків? Тепер думаємо, як сайт “My dog” адаптувати і до мурчиків. На інших домашніх улюбленців поширювати його тематику не плануємо…
Що особисто для вас означають тварини вдома?
Собака – повноцінний член сім’ї. Вона – як дитина. І ти мусиш приділити собаці уваги навіть більше, ніж дитині. Собака нічого не може сказати, але добре тебе розуміє, все виконує, повністю віддає себе тобі. Від спілкування з нею на весь день отримуєш неймовірний заряд енергії. Люди мені розповідали: коли виходили у дощ гуляти (погода така, що, як мовиться, собаку на двір не виженеш!), а потім приходили додому, витирали свого улюбленця – і почувалися щасливими. То були дуже приємні для цих людей клопоти…
Іван Фаріон, “Високий замок“