У Тернополі просять встановити пам’ятник безпритульній собачці

Зворушлива та сумна історія з Тернополя.

Мешканка Тернополя Тетяна Семусь зареєструвала петицію про встановлення пам’ятника безпритульній собачці Джессі.

Джессі, Бочка, Циганка – це лише частина імен, якими тернополяни називали неймовірно харизматичну безпритульну собаку, яка близько трьох років жила на вулицях Тернополя. За цей час тварина потоваришувала з тисячами містян та туристів, ставши місцевою знаменитістю. Завдяки своєму пробивному характеру та унікальній харизмі, Джессі стала постійною відвідувачкою багатьох закладів міста – магазинів, кафе, книгарень. Візит чотирилапої тернополянки вважався добрим знаком, а тому усі двері Тернополя радо відчинялися перед нею.

Як зазначає авторка петиції, улюбленим заняттям Джессі було неквапливо прогулюватись центральними вулицями міста, зустрічати своїх шанувальників, приймати від них знаки уваги і смаколики та супроводжувати їх. Джессі воліла постійно бути серед людей та у центрі уваги, тому жодна спроба волонтерів прилаштувати тварину в сім’ю не дала результату: собака вперто поверталася на вулиці рідного Тернополя жити звичним «богемним» життям.

Про унікальну собаку-завсідницю знімали репортажі на телебаченні, писали провідні видання міста. Джессі гуртувала навколо себе людей і впевнено завоювала собі статус «чотириногої тернополянки». Одночасно декілька волонтерських організацій опікувалися твариною. Коли одного разу собака зламала ногу, на допомогу прийшло багато людей – допомагали фінансово, цікавились процесом одужання, провідували її в клініці.

На жаль, 1 січня 2022 року Джессі померла.

Мешканці та волонтери підозрюють, що її отруїли догхантери. Однак тепла пам’ять про цю позитивну бездомну собаку буде жити в серцях тисяч гостей та жителів Тернополя.

Враховуючи вищенаведене, у Тернополі просять з метою культивування гуманного ставлення до тварин та збільшення кількості туристичних атракцій в місті встановити «Скульптуру чотирилапої тернополянки Джессі” на одній із пішохідних вулиць центру міста – Валовій або Сагайдачного, на яких собака бувала щодня. Біля пам’ятника у вигляді мисочки пропонуємо облаштувати напувалку для тварин, вода в яку поступатиме з водопровідної мережі цілорічно.

Таким чином ми не лише привернемо увагу тернополян до проблеми поводження з безпритульними тваринами, а й на рівні України позиціюватимемо наше місто як європейське і таке, де турбуються про тварин на ділі.

Тетяна зазначає, що на виготовлення скульптури з міського бюджету не буде використано жодної копійки. Містяни готові виготовити скульптуру за власні кошти, зібрані з добровільних внесків. Облаштування ж місця встановлення пам’ятника та облаштування підведення та відведення води та утримання в належному технічному стані пропонується покласти на місцеву владу.

Підписати петицію можна за посиланням.

Нагадаємо, як ми писали раніше, у Львівських бібліотеках проводять благодійний збір речей для безпритульних тварин.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print