В Англії та Північній Ірландії набув чинності новий закон проти крадіжок домашніх тварин

В Англії та Північній Ірландії запроваджено новий закон, що передбачає жорсткіші покарання за крадіжки домашніх тварин. Тепер винні у викраденні улюбленців можуть отримати до п’яти років ув’язнення.

24 серпня, набув чинності довгоочікуваний закон проти крадіжок домашніх тварин. Відповідно до нього, будь-яка особа, визнана винною у крадіжці домашньої тварини в Англії або Північній Ірландії, може отримати до п’яти років ув’язнення, штраф, або обидва покарання одночасно.

Законопроєкт про викрадення домашніх тварин, який представила депутатка Анна Ферт, був успішно ухвалений у Палаті лордів у травні. Після цього законопроєкт отримав королівську згоду та набув чинності.

Новий закон отримав підтримку організацій із захисту тварин та активістів, які протягом багатьох років закликали до введення окремої категорії злочину для крадіжок домашніх тварин. Раніше крадіжку тварини розглядали як крадіжку майна, подібну до викрадення мобільного телефону чи ноутбука, що майже не передбачало серйозних кримінальних наслідків.

Попри те, що активісти в Англії та Північній Ірландії святкують перемогу, у Шотландії та Уельсі питання захисту тварин належить до компетенції місцевих органів влади. Це означає, що у цих частинах Великої Британії поки що не існує окремого злочину за крадіжку домашніх тварин.

Доктор Деніел Аллен, давній борець за реформу у сфері крадіжок тварин, прокоментував: “В Англії та Північній Ірландії закон визнає, що собаки та коти — це не просто неживі об’єкти, а розумні істоти, які здатні страждати в разі викрадення. В Уельсі та Шотландії собаки та коти вважаються лише власністю. Попереду ще багато роботи”.

Він також додав: “Важливо, щоб Defra (Міністерство довкілля, продовольства та сільського господарства) представила єдиний портал мікрочіпів для органів влади, що допоможе прискорити сканування та перевірку мікрочіпів у знайдених собак і котів. Це дозволить зібрати інформацію про мікрочіпи та забезпечить послідовне сканування і перевірку ветеринарами. Регулярне сканування мікрочіпів і перевірка даних власників також допоможуть переконатися, що інформація актуальна”.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print