В Іспанії всіх власників собак відправлять на курси

Нещодавно в Іспанії прийняли новий Закон про захист тварин, який передбачає нові норми та обов’язки для власників домашніх улюбленців.

Як повідомило іспанське видання Coco y Maya, одним з головних нововведень є запровадження обов’язкових курсів для власників собак. Після того, як закон набуде чинності (вересень 2023 року, – ред.), усі власники собак повинні будуть пройти курс базових кінологічних знань. Даний курс повинен забезпечити власників собак знаннями як щодо кінологічної освіти, так і щодо здоров’я їх улюбленців. Ця норма буде обов’язковою, як для тих хто лише планує завести собаку, так і для тих, хто вже живе з пухнастиком у своїх домівках.

Як зазначає видання, особи які вирішують завести собаку, повинні будуть підтвердити, що вони пройшли курс навчання для власників собак. Передбачається, що дане навчання буде безкоштовним і діятиме безстроково. Буде розроблена спеціальна методика тестування, щоб оцінити здатність власника жити з тваринами в суспільстві.

Іншим нововведенням є обов’язкове страхування цивільної відповідальності усіх власників собак за збитки третім особам. Така норма вже існувала в деяких регіонах Іспанії, зокрема в Мадриді чи Країні Басків. Тепер, вона стає обов’язковою по всій території Іспанського королівства. Нагадаємо, в Україні відповідно до чинного законодавства існує обов’язкове страхування відповідальності власників певних порід собак. Іспанські страхові компанії оцінюють вартість страхування від 20-25 євро на рік. Загалом це досить прийнятна ціна за додатковий спокій (Вартість відповідної страхівки в Україні – 17 грн).

Потенційно небезпечні породи

Як зазначають іспанські зоозахисники, дуже несподівано в новому Законі зберегли поняття потенційно небезпечних порід собак. Відповідно в країні продовжують діяти жорсткі умови для пітбультер’єрів, ротвейлерів, аргентинських догів, стаффордширських бультер’єрів, американських стаффордширських тер’єрів, бразильських філ, тоса та акіта. Вони залишаться потенційно небезпечними породами, для яких існують вимоги наявності намордника, короткого повідка, заборони вільного вигулу в місцях, призначених для інших собак та оформлення адміністративної ліцензії.

Пропозиція запровадити тест на товариськість та комунікабельність для собак і таким чином, класифікувати їх безпеку не безпосередньо за породою, а на основі результатів тесту несподівано була відхилена. Але вона таки буде доопрацьована згодом.

Також в Іспанії законодавчо заборонили продаж собак, котів і тхорів у магазинах. Як зазначили законотворці, дана норма запроваджена задля “уникнення імпульсивних покупок без попереднього обдумування, які згодом стануть потенційною відмовою”. В зоомагазинах продовжать продавати інших тварин, таких як риби, гризуни або птахи, від зареєстрованих заводчиків. Але, якщо ви бажаєте придбати одного з перших трьох, то вам зможуть надати інформацію про тварин для прилаштування.

Про котів

Також варто згадати про нововведення, які стосуються котів. Даним Законом запроваджується обов’язкова стерилізація всіх котів. Також запроваджена обов’язкова їх ідентифікація за допомогою мікрочіпу до досягнення шестимісячного віку. Однак ті, хто планує розводити кошенят, можуть продовжувати це робити, таким чином уникаючи стерилізації. Але для цього буде необхідно зареєструватись в “Реєстрі тваринників”. Дана реєстрація відбувається онлайн та є безкоштовною.

Також, для боротьби з великою кількістю безпритульних котів, законодавчо було закріплено метод CER (відлов, стерилізація та повернення). За це питання будуть відповідати муніципалітети разом з уповноваженими органами захисту тварин. Цьогоріч на дане питання передбачать два мільйони євро.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print