Вівсянка для собаки – чи можна собаці їсти вівсянку?

Як впливає вівсянка на здоров’я тварини та чи може вона бути частиною її раціону?

Вівсянка на молоці з фруктами – улюблений сніданок багатьох з нас. Деякі власники, які самостійно готують їжу для своїх вихованців, цікавляться, чи може собака їсти вівсянку. Як цей продукт впливає на здоров’я тварини та чи може він бути частиною її щоденного раціону? То що думають фахівці з харчування про вівсянку для собак.

Чи гарна ідея собача каша?

Вівсяні пластівці отримують в процесі подрібнення зерен вівса. Це популярний харчовий продукт, який має як прихильників, так і противників. А як щодо використання її для харчування собак? Чи це розумна ідея? Загалом, раціон собаки не повинен складатися з їжі, яку їмо ми, люди. Чотириногі мають зовсім інші потреби в харчуванні. Багато власників, які беруться самостійно готувати їжу для собаки, не знають, як важко підтримувати збалансований раціон для тварини. Адже вони не є фахівцями у цій галузі. Замість того, щоб давати собаці домашню кашу, краще годувати її готовою повноцінною їжею, яка включає, добре засвоювані зерна і безліч інших поживних речовин. Фахівці наголошують, що здорові тварини, яких годують повноцінними кормами, задовольняють усі харчові потреби й не потребують жодних добавок у вигляді каш чи іншої їжі для людини.

Коли вівсянка для собаки може нашкодити йому?

Надлишок вівсянки для собаки в раціоні може порушити баланс і привести до дефіциту або надлишку деяких поживних речовин. Варто згадати, що вівсянка є висококалорійним продуктом (100 г – це близько 360 ккал), тому її не варто давати собакам із зайвою вагою або ожирінням, а також породам, які мають ризик цієї проблеми. Вівсяні пластівці можуть бути також збагачені сухофруктами, наприклад, родзинками, і горіхами, наприклад макадамія. Ці добавки токсичні для домашніх тварин. При вживанні в невеликій кількості вони можуть призвести до сильного отруєння, а в гіршому випадку – до загибелі тварини. Також не рекомендується вівсянка собакам з чутливою травною системою і тим, які пройшли кастрацію або стерилізацію (їм не потрібна така високоенергетична їжа).

Як приготувати вівсяну кашу для собаки?

Якщо все-таки ви хочете нагодувати собаку самостійно і час від часу давати йому кашу, пам’ятайте, що це повинна бути натуральна і проста їжа, без додавання сухофруктів і горіхів. З точки зору харчування, сирі вівсяні пластівці більш корисні для вашої собаки, тому краще не піддавати їх термічній обробці, просто замочіть у воді й дайте розм’якнути. Ні в якому разі не можна додавати в їжу молоко, сіль або цукор, пам’ятаючи про те, що те, що смачно людям, може просто нашкодити вашому вихованцеві.

Як висновок, додаткове введення в харчування вашої собаки вівсяної каші не рекомендується. Якщо ми дійсно хочемо подбати про здоров’я та правильний розвиток свого вихованця, то годувати його потрібно якісним готовим кормом, тобто якісним повноцінним кормом, який підібраний до індивідуальних потреб тварини: її породи, розміру, віку, стану здоров’я, рівню фізичної активності та індивідуальним перевагам. Якщо ми не знаємо, чим саме годувати собаку, можна звернутися до ветеринара або дієтолога. Досвідчений і кваліфікований фахівець неодмінно дасть цінні поради та порекомендує відповідний сухий або вологий готовий корм з хорошим складом.

Прочитайте також матеріа, про десять небезпечних для собаки різдвяних рослин.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print