З якого віку дитина може самостійно вигулювати собаку

Вигул собак
Family Walking Dog Through Winter Woodland
Вік відповідальності, або з якого віку дитина в Україні може вигулювати собаку самостійно.

В Україні існують певні обмеження щодо того, хто може вигулювати собак. Згідно із Законом України “Про захист тварин від жорстокого поводження“, дитина віком до 14 років не може самостійно вигулювати собаку без супроводу дорослих, незалежно від розміру собаки та її породи.

Стаття 9. Особливості утримання домашніх тварин
Супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку.

Це пов’язано з тим, що молодші 14 років діти ще не мають достатньої фізичної сили та вмінь, щоб контролювати та стримувати свою собаку. Крім того, дитина може не впоратися з керуванням великою або агресивною собакою.

З іншого боку, діти старше 14 років вже фізично доросліші і можуть самостійно вигулювати собак за умови, що вони добре знайомі з правилами вигулу та можуть контролювати поведінку собаки.

Отже, батьки повинні вирішувати індивідуально для кожної дитини, чи готова вона брати на себе відповідальність за вигул собаки. Рекомендується спочатку вигулювати собаку разом з дитиною, щоб переконатися в її здатності керувати твариною.

Таким чином, в Україні діти молодше 14 років офіційно не можуть самостійно вигулювати собак, а старші діти можуть робити це за згодою батьків та за умови відповідального ставлення.

Більше про законодавчі нюанси вигулу собак ви можете прочитати на нашому сайті.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print