В Іспанії дуже люблять собак – прикордонник

Іспанці - фанати собак, їх там дуже багато і ставлення до них дуже хороше.

Напередодні ми розповіли про групу українських прикордонників-кінологів, які пройшли навчання в Королівстві Іспанія і тепер будуть на практиці застосовувати набуті знання і передавати набутий досвід в Україні.

Також ми поспілкувались з керівником української групи прикордонників про його спостереження щодо ставлення до собак в Королівстві Іспанія.

Сергій, ви досить тривалий час перебували в Іспанії на навчанні, мали змогу спостерігати як професіонал за їхнім ставленням до собак загалом.

Взагалі вони фанати собак. В них собаки, напевно, в кожній другій, або в третій сім’ї. І собаки різних порід. Вони їх дуже люблять. І в них є умови для того, щоб утримувати собак. Різноманітні майданчики для вигулу. На відміну від України вони там всюди є, і в малих, і в великих містах.

В Іспанії з собакою ти можеш зайти практично в будь-який гіпермаркет і тобі ніхто нічого не скаже. Також там можуть бути облаштовані перед магазинами місця з лежаком, водою, де ви можете ненадовго залишити собаку.

Який ти в кафе прийдеш собакою, тобі одразу офіціант приносить миску з водою для собаки. Про це навіть не потрібно просити – це для них нормально.

Відношення до собак у них дуже хороше. І на відміну від України там всі мають з собою пакети для прибирання і прибрати за своїми улюбленцями.

Також у них в цивільній гвардії є дуже цікава програма. Наприклад, собака народжується у цивільній гвардії, через півтора місяця, після того, як її відлучають вже від цицьки, оголошують конкурс, що так і так нам для подальшої її підготовки необхідна соціалізація даної собаки. Тобто щоб вона познайомилась з людьми, з різними звуками, з містом, автомобілями, зі всім. І вони віддають цуценят, до року в сім’ї. Підписують договір з сім’єю, що ті зобов’язуються утримувати та виховувати собаку. Там черга стоїть, щоб забрати собаку. І вони до року утримують собаку, годують її – це все коштом цивільної гвардії. І є супровід кінологів з центру. Тобто і кінологи виграють і люди. Ну правда, дуже тяжко потім віддати собаку назад.

В чому проблема у нас, то в багатьох випадках наші собаки, які вирощені в розпліднику коли потрапляють в цивільне життя – це для них проблема. Вони тяжко адаптовуються до пунктів пропуску, до машин, до кучі людей, до різних звуків.

Тому це гарна практика, думаю, що, можливо, колись ми до цього дійдемо.

Як також розповів порталу “My dog” один з учасників проведеного в Королівстві Іспанія навчання, немає жодних пересторог, якщо службові собаки будуть мати повноцінне цивільне життя та комунікацію. Він також розповів що в Іспанії також стикнулись з проблемою отруєння собак, та як там з цим боряться.

Знаєте, в цивільній гвардії Королівства Іспанії, там де ми безпосередньо навчалися, є собаки, яких спеціально навчають знаходити отруту. В них в країні теж є проблеми з цим. Іспанія — це така країна, де дійсно любить собак. В них скрізь по вулиці постійно багато людей з собаками. І там також є люди, які дійсно розкидають отруту, травлять собак.

Тому в них є такий спеціальний напрямок роботи по виявленні отрути. Тобто це можна сказати, що ми для пошуку мін готуємо, а в них на виявлення отрути. Але це дуже серйозне навчання і позначення. Воно має бути безконтактне. Щоб собака не понюхала чи не лизнула цю отруту.

В них є це, так. Вони дуже серйозно до цього відносяться. Тому ми б теж хотіли, щоб для нас цей обмін досвідом відбувалося постійно, щоб ми на цьому всьому не зупинялися. Тому що є багато чого взяти та навчитись.

Нагадаємо, як писав “My dog” раніше, в Іспанії запровадили безкоштовні обов’язкові курси для всіх власників собак.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print