Кінологія як справа цілого життя

Кінолог ДПСУ
Фото: Західне регіональне управління Держприкордонслужби України
В Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України розповіли про роботу кінологів-прикордонників.

“15 років я присвятив улюбленій справі – кінології. Для мене це не просто робота – це справа мого життя”, – розповів кінолог Михайло Пукецу.

За роки служби прикордонник переконався, що з чотирилапим помічником охороняти кордон ефективніше, адже собаки своїм унікальним нюхом не зрівняються з жодним пристроєм. А ще бути кінологом – це мати вірного та надійного друга, напарника і помічника.

Зараз у Михайла новий чотирилапий напарник – Рагнар, з яким він опановує курс з пошуку наркотичних речовин.

“Це вже третій мій напарник, але не можу сказати, що з ним легше навчатися, адже кожен пес має свій характер і до кожного потрібно мати підхід. Рагнар дуже розумний та активний, він швидко навчається та показує гарні результати, тож стане чудовим напарником у службі”, – поділився прикордонник-кінолог.

Для тих, хто бажає стати кінологом, Михайло радить набратися терпіння, бути наполегливим та витривалим, адже навчати собак – це тривалий процес. Та найголовніше у цій справі – це любити цих тварин.

“Сьогодні я вже не уявляю свого життя без собак. Коли ти бачиш результат своєї роботи, коли зі своїм напарником стаєш однією командою, одним цілим, то отримуєш справжнє задоволення і тоді розумієш, що це твоє покликання”, – каже Михайло.

Більше про службових собак можете почитати в нашому розділі за хештегом #СлужбовіСобаки

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print