Короткошерста собака скидає менше шерсті, ніж довгошерста: правда чи міф?

Линяння собака

from PxHere

Іноді побутує поширена думка, що короткошерсті собаки втрачають менше шерсті, ніж довгошерсті. Чи є в цьому раціональне зерно?

Розберемося, як відбувається процес линяння, які собаки втрачають найменше шерсті та чи дійсно короткошерсті собаки залишають менше шерсті вдома.

Явище випадання шерсті у собак

Випадання шерсті, або линяння (линька) – це природний процес, що дозволяє оновити хутро тварини. На відміну від людського волосся, линяння у собак більш сезонне і менш гормонально зумовлене. На нього впливає кілька факторів: порода, сезон, здоров’я та навіть дієта тварини.

Сезонне линяння відбувається навесні та восени. Хоча протягом року собаки постійно втрачають шерсть, саме в ці періоди процес найбільш помітний. Восени тварина готує своє хутро до зими – воно стає щільнішим і теплішим. Навесні, навпаки, “полегшує” його перед літньою спекою. Собака слідкує за сезонами, як людина змінює одяг! Теплий кожух на зиму і легка курточка на літо.

Линяння також залежить від генетики. Деякі породи, наприклад самоїди чи вельш-коргі, схильні до інтенсивнішого випадання шерсті, ніж лабрадори чи бішони. Отже, це не пов’язано з довжиною волосся.

Важливу роль відіграє і спосіб життя: тварина, що живе цілий рік в опалюваній оселі, втрачає шерсть частіше, ніж собака на вулиці. До того ж волосся, що випало на вулиці менш помітне, ніж на килимі.

Цікаво, що навіть харчування впливає на процес линяння. Збалансована дієта сприяє збереженню гарного, міцного хутра. Натомість нестача поживних речовин посилює осіннє випадання шерсті. Стрес та тривожність теж провокують втрату волосся (це називається психогенною алопецією). Деякі захворювання щитовидної залози, гормональні розлади, алергії, рак шкіри та інші хвороби також впливають на стан шерсті.

Інколи випадіння шерсті можуть спричинити ліки.

Топ порід, які найменше линяють

Серед собак, що втрачають найменше шерсті, є як довго-, так і короткошерсті:

Довгошерсті:

Бріар
Пікардійська вівчарка
Пудель
Бішони (мальтійський, гаванський, кучерявий)
Котон де тулеар
Афганський хорт
Ши-цу
Ірландський сетер
Йоркширський тер’єр
Кокер-спанієлі (англійський, американський)
Ірландський вовкодав
Лхаса-апсо

Короткошерсті:

Французький бульдог
Бретонський спанієль
Шнауцер
Віппет
Цверг пінчер (Мініатюрний пінчер)

Переваги короткошерстих собак порівняно з довгошерстими

Коротке хутро має певні переваги над довгим. По-перше, його простіше і швидше доглядати. По-друге, у короткошерстих собак не утворюються ковтуни. Під час прогулянок вони збирають менше бруду і листя. З іншого боку, їхня жорсткіша шерсть чіпляється за одяг, тоді як довге волосся просто осідає, не вчіплюючись у тканину. Ще одна перевага короткошерстих – легше помітити проблеми зі шкірою чи паразитів. До того ж влітку їм не так спекотно.

Водночас і у довгошерстих є свої плюси. Вони краще переносять холодну погоду і мають захист від ультрафіолету. Їхню шерсть можна різноманітно укладати, створюючи цікаві зачіски. Дехто вважає довге хутро естетичнішим – це справа смаку.

Як жити з собакою, що сильно линяє?

Якщо ваш улюбленець залишає багато шерсті, варто запровадити кілька простих правил, аби підтримувати чистоту вдома:

  • Регулярно розчісуйте собаку, особливо під час линяння.
  • Відвідуйте грумінг-салон для глибокого миття.
  • Придбайте потужний пилосос, розрахований на утримання тварин.
  • Майте вдосталь щіток для одягу.
  • Часто періть постільну білизну, пледи, ковдри.
  • Відведіть окремі зони в будинку, куди заборонено вхід собакам.
  • Годуйте улюбленця повноцінно.
  • За порадою ветеринара давайте вітаміни для зміцнення шерсті.
  • Уникайте тканин і килимів, що притягують волосся.

Отже, зв’язку між довжиною шерсті та інтенсивністю линяння нема. Короткошерсті собаки не втрачають менше шерсті за своїх довгошерстих родичів. Єдина відмінність – довге волосся помітніше і створює ефект більшого об’єму, однак варто зауважити, що коротку шерсть важче прибирати. Линяння залежить насамперед від породи, генетики, умов утримання та інших чинників.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print