На одне місце вигулу в Києві припадає понад 1100 собак

Ситуація з місцями для вигулу собак в Києві критична.

Інфраструктура для вигулу собак у Києві розвинена недостатньо. На одне місце вигулу в Києві припадає понад 1100 собак. Про це з нагоди Всесвітнього дня домашніх тварин написав на своїй сторінці в Facebook один з депутатів Київради VIII скликання.

За його словами, він вирішив порахувати, яку інфраструктуру для догляду за своїми чотириногими друзями пропонує столиця. Зокрема, чи вистачає у столиці місць для вигулу собак. Проблемою стала відсутність офіційних даних.

Він додав, що електронний реєстр, який офіційно має вести облік кількості домашніх тварин у Києві працює усього два роки. Тобто, скоріше за все, працює. Адже результатів його роботи знайти в інтернеті не вдалося.

Як розповів політик, замість офіційної статистики, у рішенні Київради 2017 року щодо цільової програми контролю за утриманням тварин, вдалося знайти результати досліджень фонду Naturewatch Foundation 2016 року. Тоді порахували, що кількість домашніх тварин у Києві становить понад 400 тисяч. Припустимо, що собаки складають третину від 400 тисяч, а також що реальна їх кількість – хоча б на 15% більша, ніж вдалося порахувати. Отримаємо понад 153 тисячі умовних чотирилапих друзів.

То скільки ж майданчиків у столиці?

За його словами, список офіційних місць для вигулу собак знайшовся на сайті Київської міської лікарні ветеринарної медицини. Виявляється, що таких у столиці – 138. На перший погляд, це чимало. Але місця для вигулу собак розподіляються вкрай нерівномірно. Так, у Шевченківському районі їх аж 43, а от у Печерському – лише 3, у Солом’янському – 5, у Дарницькому – 6 подібних зон.

“При цьому на 1 майданчик приходиться понад 1 100 собак. Мабуть, таке місце, особливо у Солом’янському чи Печерському районах має виглядати дещо перевантаженим і голосним. Хочу нагадати, що сьогоднішнє свято присвячене вихованню в людях почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі й за домашніх тварин. Але щоб мати можливість піклуватися про своїх домашніх улюбленців, у місті повинна бути достатньо розвинена для цього інфраструктура. Результати наших розрахунків показують, що такої в Києві поки що немає”, – зазначив депутат Київради.

Як ми повідомляло раніше, у Львові прийняли програму облаштування вигульних майданчиків для собак на 2019-2023 роки.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print