Ветеринари попереджають про небезпеку морозів

Сіль, пісок, антифризи та низька температура можуть буди смертельно небезпечними.

Зі зниженням температури ветеринари попереджають власників домашніх тварин про небезпеку морозів. Та закликають бути особливо обережними під час холодів, оскільки сіль, пісок і антифриз можуть бути смертельними для їх улюбленців.

Чому кам’яна сіль небезпечна для собак?

Кам’яна сіль являє собою суміш солі (хлориду натрію) і піску і є ефективним способом зменшення утворення льоду на дорогах у холодну пору року.

Однак дорожня сіль може бути надзвичайно небезпечною для собак, оскільки вона може подразнювати шкіру собаки, викликаючи сухість, тріщини та навіть опіки на подушечках лап собаки. Ще більш небезпечним для собак, є коли вони облизують суміш з лап або шерсті, вони можуть проковтнути хімічні речовини, які можуть бути токсичними.

Симптоми отруєння сіллю включають слиновиділення, блювоту, діарею та втрату апетиту. У важких випадках це може призвести до судом і навіть смерті. Тому власникам собак необхідно обов’язково чистити лапи вихованця після повернення додому з прогулянки восени та взимку.

Чому антифриз небезпечний для собак?

Нічні та ранкові морози призводять до обмерзання скла легкових автомобілів, і багато власників автомобілів використовують незамерзаючі рідини/антифризи для очищення льоду. Коли лід з вашого автомобіля тане, антифриз змішується з водою, що може бути шкідливим та небезпечним, якщо собака любить пити з калюж.

Антифриз може пошкодити нирки вашої собаки, навіть після ковтання невеликої кількості цієї рідини.

Небезпечною хімічною речовиною в антифризі є етиленгліколь, який має солодкий смак, який подобається собакам. Тому важливо, якщо ви бачите, що з якогось автомобіля витікає рідина, тримайте собаку якнайдалі.

Після вживання собаки можуть втрачати координацію або падати. Спина і область нирок можуть стати болючими, і вони можуть відчувати блювоту, зневоднення та посилення сечовипускання. Через пару годин настає важка гостра ниркова недостатність, і у них з’являються ознаки відсутності апетиту, діарея, слиновиділення, галітоз і судоми.

Які ознаки гіпотермії у вашої собаки?

Осінь і зима приносять з собою морозну погоду. Разом із холодом приходить ще одна небезпека для наших вихованців – переохолодження, яке є надзвичайно небезпечним.

Гіпотермія може бути небезпечною для життя собак з короткою і тонкою шерстю, маленьких собак, цуценят, літніх собак і собак з хронічними захворюваннями.

Першим симптомом переохолодження є сильне тремтіння, яке супроводжується млявістю. Якщо ваша собака демонструє ці ознаки, варто негайно перенести її в тепле місце, а потім зігрійте її за допомогою грілки або ковдрами. Також обов’язково проконсультуйтесь з ветеринаром.

Однак не варто також намагатися тримати своїх домашніх улюбленців у теплі вдома, це також може бути небезпечно. Побутові системи опалення можуть бути приємними для собак, але вони піддають їх ризику перегрітися та обпалити шерсть та шкіру.

Газові обігрівачі та каміни також можуть викликати вдихання диму та отруєння чадним газом. Щоб захистити цуценя, обмежте час, який він проводить перед обігрівачем, і ніколи не залишайте його наодинці з увімкненою системою опалення.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print