Для багатьох українців утримання собак на ланцюгу досі є нормою. Але це НЕ норма. Ось кілька аргументів від UAnimals:
🐾 Собака на ланцюгу не задовольняє свої потреби.
Дослідження PETA показують, що тварини на ланцюгах набагато частіше за інших страждають через незадоволення своїх базових біологічних потреб, таких як: їжа, вода, санітарія, прихисток від непогоди, наявність ветеринарного догляду, запобігання хворобам.
🐾 Собака на ланцюгу потерпає від браку спілкування
Ветеринарка Хезер Раллі та низка інших ветеринарів та спеціалістів із поведінки собак стверджують, що собаки — це дуже соціальні тварини, які потребують спілкування одне з одним. Окрім того, через еволюційні процеси собака стала «найкращим другом людини», тож для якісного життя вона потребує постійної комунікації з людьми.
🐾 Собака на ланцюгу перебуває у стресі
Собаки на ланцюгу постійно відчувають стрес та тривожність, що дуже часто призводить до агресії. За даними American Humane Association, собаки на ланцюгу схильні вкусити людину приблизно утричі більше, ніж ті з них, які живуть вдома.
🐾 Собаки на ланцюгу більш схильні до агресії
Приблизно 25% смертельних нападів на дорослих та дітей робили саме прикуті до ланцюгів собаки.
🐾 Собакам на ланцюгу загрожує небезпека
Покинуті на вулиці та прив’язані собаки ставали жертвами тортур, їх отруювали, в них стріляли, їх викрадали, щоб використовувати як приманку для собачих боїв — йдеться у випуску Towards Prohibiting the Chaining of Dogs.
А як ви ставитесь до утримання собак на ланцюгах? Коментуйте за посиланням на нашій Facebook-сторінці.