У Львові стартувала безкоштовна вакцинація проти сказу

Протягом наступних двох тижнів Львівська державна лікарня ветеринарної медицини проводитиме безкоштовну вакцинацію тварин проти сказу.

У Львові від сьогодні проводитимуть безкоштовну вакцинацію домашніх улюбленців проти сказу. Про це повідомили в управлінні екології Львівської міської ради.

Для проведення вакцинації необхідно мати паспорт тварини, аби здійснити відповідний запис про проведену вакцинацію.

Наголошуємо, що згідно із чинним законодавством України, щорічна вакцинація домашніх тварин є обов’язковою.

Правилами утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові передбачено, що власник домашньої тварини зобов’язаний забезпечувати своєчасне надання ветеринарних послуг (обстеження, лікування, щеплення тварини тощо).

Відповідно до пункту 2.3.4. зазначених Правил, власники тварин зобов’язані щороку доставляти собак, а у випадках, коли ветеринарна служба визнає за необхідне – котів, у ветеринарну установу для огляду, імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.

Водночас в громаді планують затвердити Правила благоустрою Львівської міської територіальної громади, згідно з якими за відсутність вчасно проведеної вакцинації буде передбачено адміністративну відповідальність за порушення ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В державній лікарні ветеринарної медицини зазначають, що щеплення від сказу наразі залишається єдиним засобом запобігання цьому захворюванню та нагадують основні заходи профілактики:

✅суворо дотримуватися правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу;

✅уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; ✅роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями;

✅проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це Львівську міську державну лікарню ветеринарної медицини;

✅при виявленні трупів тварин не чіпати їх, а в обов’язковому порядку повідомити Львівську міську державну лікарню ветеринарної медицини;

✅у разі укусу будь-якою твариною – НЕГАЙНО звернутися до лікаря.

Зазначимо, що вакцинацію проводять вакциною «Rabistar rеd» у спеціально обладнаних пересувних медичних пунктах.

Нагадаємо, що в ЛКП “Лев” та на вул. Гоголя, 17 (території відлову собаки, яка нещодавно загинула від сказу) місцевою надзвичайною протиепізоотичною комісією при виконавчому комітеті Львівської міської ради введено двомісячний карантин та встановлено загрозливу зону в радіусі 5 км від місця відлову собаки.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print