Вигул собак: повідок чи рулетка?

Dog Leash

from PxHere

Інтернет-журнал "My dog" має однозначну відповідь на це питання. Яку? Читайте нижче.

Дуже часто власники собак стикаються з питанням вибору, який з засобів вибрати для вигулу собак: повідок чи рулетка? Якщо промоніторити інтернет-простір, то це питання зазвичай має дві відповіді які базуються на правилі: хто що продає – той це і хвалить.

Рулетка: я тягну – ти йдеш.

Чому люди купують рулетки для вигулу собак? Відповідь на це питання є лише одна: щоб менше ходити. Звичайно, що це зручно, коли власник стоїть на місці, а собака бігає довкола нього в радіусі 5-10 метрів. Але чи саме для цього ви завели свого улюбленця, щоб стояти?

При використанні рулеток також варто врахувати, що вони роблять вашого собаку неконтрольованим. В результаті їх використання собака не контролює відстані і просто не вміє спокійно йти поруч. Він постійно буде тягнути вас, та кудись бігти, коли ви вдягнете повідок для місця де не можливо використовувати рулетку.

Також рулетка позбавляє можливості власника коригувати поведінку собаки. Ви не зможете вчасно зупинити собаку і потягнути ліворуч чи праворуч за нагальної потреби. Та й просто потягнути собаку до себе, на 5 метровій рулетці, виявиться великою проблемою коли вам буде потрібно другою рукою ловити стрічку чи трос рулетки. Адже навіть коли ви зупинили собаку, яка побігла “в шкоду”, то в неї все одно залишається доволі великий радіус маневру, який ви не здатні швидко прибрати. Тут варто зауважити, що стрічки в рулетках, набагато тонші чим в повідках і ви можете отримати опіки та травми рук, коли вхопите їх. А ще були випадки коли в дешевих рулетках від натягу обривався трос і досить боляче бив як власника, так і собаку.

Зазвичай, сайти на яких продають рулетки для вигулу собак стверджують, що вони мають багато переваг перед традиційними повідками з фіксованою довжиною: “По-перше, це чудовий інструмент для навчання. Довжина та легка конструкція повідків створюють відчуття, що собака не на повідку. Це згладжує будь-які поведінкові відхилення в автентичному навчальному середовищі”.

Так, от це все неправда. Як стверджують професійні кінологи, рулетка не дає змоги донести собаці інформацію про наміри та вимоги її господаря. При використанні рулетки, собака завжди перебуває на натягнутому шнурі, таким чином привчаючись до відчуття “натягнутого повідця”. Відповідно ми маємо основний меседж, який отримує собака при використанні рулетки: я тягну – ти йдеш!!!

Повідок: кінологи рекомендують

З повідками все набагато простіше та випробувано часом. Все що можна написати про повідки – це різноманіття матеріалів та довжин. Якщо не заглиблюватись в спеціальні види дресирування, то для більшості собачників вистачить повідка довжиною три метри. Ця довжина дасть змогу “відчути свободу” собаці, але й дасть власникові можливість швидко повернути контроль над своїм улюбленцем.

Єдине на що варто ще звернути увагу при виборі повіка – це якість карабіна, щоб він не зламався від ривка вашого улюбленця. А також на еластичність самого матеріалу, він має бути гнучким, але не повинен розтягуватись.

Отже, повідок чи рулетка? вибір за вами.

Про особливості тренування та базових правил вигулу собак на повідку ми розповімо в наступних публікаціях. А про особливості законодавства України щодо вигулу собак можете вже прочитати в одному з наших попередніх матеріалів.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print