Як часто потрібно купати собаку?

Купають собаку
Boys enjoying washing their dog, having nice time together. Автор: Jovan
У цьому тексті ми розглянемо один з найважливіших аспектів догляду за вашим улюбленцем - купання собак.

Знати, як часто купати собаку, може бути непросто. Оскільки існує так багато різних типів собак, способів життя та потреб у догляді за здоров’ям, універсальної відповіді не існує. Продовжуйте читати рекомендації, які допоможуть визначити найкращу частоту купання для вашого улюбленця.

Фактори, які слід враховувати

Загалом, здорову собаку з короткою, гладкою шерстю і без проблем зі шкірою не потрібно часто купати. У більшості випадків купання собак приносить більше користі їхнім господарям, ніж самим собакам. Попри це, варто купати собаку принаймні раз на два-три місяці. Купання собаки дає вам чудову можливість перевірити його на наявність ознак проблем зі шкірою або шишок, які можуть свідчити про більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

Однак у деяких випадках собаці може бути корисно купати його частіше. Нижче наведемо кілька факторів, які слід враховувати при прийнятті рішення про те, чи варто збільшувати частоту купання собаки.

Рівень активності вашого собаки

Якщо ваш собака дуже активний і проводить багато часу на свіжому повітрі, його, ймовірно, потрібно частіше купати, особливо якщо він регулярно плаває або грається в грязюці. Навіть якщо він не схильний до безладу. Спортивні собаки можуть потребувати частішого купання, щоб контролювати неприємний запах.

Тип шерсті або шкіри

Довгошерсті та кучеряві породи собак, як правило, потребують більш регулярного купання та грумінгу, щоб їхня шерсть була в хорошому стані, повідомляє Американський кінологічний клуб. AKC також рекомендує купати собак цих порід щонайменше раз на чотири-шість тижнів, а між купаннями регулярно розчісуйте їхню шерсть, щоб підтримувати її в належному стані.

Короткошерсті породи, такі як лабрадор-ретривери, можуть обходитися рідким купанням, якщо вони здорові.

А що робити, якщо у вашого собаки немає шерсті? Безшерстих собак, таких як китайська чубата собака, яким не вистачає захисту шкіри, який забезпечує шерсть, потрібно купати щотижня. Собак з жирною шкірою, таким як кокер-спанієлі та бассет-хаунди, також корисно частіше купати, щоб запобігти накопиченню жиру на шкірі, зазначає Care.com.

Алергія або проблеми зі шкірою

Деякі собаки страждають від алергії або шкірних захворювань, які можуть вимагати регулярного купання з лікувальним шампунем. У таких випадках правильна частота купання собаки буде залежати від інструкцій, наданих вашим ветеринаром або грумером. Собаки зі сверблячкою шкіри також можуть відчути полегшення від регулярного купання з колоїдним шампунем на основі вівсяних пластівців. Собакам, які погано реагують на пероральні або місцеві засоби від паразитів, можуть знадобитися регулярні купання, щоб тримати бліх і кліщів під контролем.

Ваше здоров’я та комфорт

Іноді власники домашніх тварин можуть отримати користь від частішого купання собаки. Наприклад, якщо у вас алергія на лупу домашніх тварин або якщо ваш улюбленець приносить у дім алергени з вулиці, регулярні купання для очищення шерсті тварини допоможуть вам легше дихати. А якщо ваш собака залазить на крісла чи ваше ліжко, то купання при перших ознаках смороду полегшить вам життя.

Як багато – це занадто багато?

Якщо вас цікавить, як часто слід купати собаку, знайте, що надмірне купання може зашкодити вашому улюбленцю. Занадто часте купання може позбавити собаку природних жирів, необхідних для здоров’я шерсті та шкіри, пише “Reader’s Digest“. Це може призвести до сухої, тьмяної шерсті та свербіння шкіри. Якщо вам доводиться купати собаку частіше, ніж раз на місяць, обов’язково використовуйте зволожуючий шампунь для собак або зволожуючий кондиціонер для собак, який допоможе відновити природну вологу вашого улюбленця.

Якщо ви все ще не впевнені, як часто слід купати цуценя, зверніться до ветеринара або грумера. Враховуючи породу, стан здоров’я та спосіб життя вашого собаки, вони зможуть надати вам індивідуальні рекомендації, які допоможуть утримувати його в чистоті та здоров’ї.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print