Як отримати рецептурні ліки для лікування домашніх тварин

Maltese dog
Автор: Monika Wisniewska / stock.adobe.com
В МОЗ України надали роз'яснення. як власники можуть отримати рецептурні ліки для лікування домашніх тварин.

З початку квітня для придбання рецептурних препаратів, які відпускалися за паперовим рецептом, додався цифровий інструмент – електронний рецепт. Це нововведення викликало чимало питань серед власників домашніх тварин, які купують ліки для своїх домашніх улюбленців в аптеці.

З впровадженням електронного рецепта перелік рецептурних ліків залишився незмінним. Тому жодних додаткових змін чи обмеження щодо відпуску лікарських препаратів для тварин не застосовуються.

Як і раніше ви можете придбати ліки для своїх улюбленців у звичайній аптеці. При цьому відпуск ліків для тварин, як і раніше, забезпечується використанням за відповідним рецептом від спеціаліста-ветеринара.

Така можливість передбачена та регулюється пунктом 5 Порядку відпуску лікарських засобів і медичних виробів з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженого наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360 (зі змінами). потім до деяких норм лікарських засобів (крім наркотичних (психотропних) лікарських засобів, отруйних або сильнодійних лікарських засобів) можуть відпускатися з аптечних закладів за рецептами ветеринарних лікарів, якщо інше не визначено законодавством у сфері ветеринарної медицини.

Довідка:

Виписування та видача рецептів на ветеринарні препарати здійснюється згідно з правилами, встановленими наказом Державної комісії ветеринарної медицини України від 03.06.2008 №97, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 19 червня 2008 р. за № 544/15235. Документом установлено вимоги до форми та оформлення рецептів на ветеринарні препарати.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print