10 факторів довгого життя собаки

Що ви можете зробити, щоб ваш улюбленець досяг старості здоровим і підтягнутим?

Що ви можете зробити, щоб ваш улюбленець досяг старості здоровим і підтягнутим? Як забезпечити його довголіття та здоров’я? 10 факторів довгого життя собаки.

1. Соціальні контакти

Собака соціальна істота, як і ми. Тому взаємодія як з нами, так і з родичами є обов’язковою. Регулярна і, перш за все, безстресова взаємодія з іншими собаками зміцнює соціальні навички.

2. Харчування, відповідне виду

Незалежно від того, чи даєте ви сухий чи вологий корм, чи взагалі годуєте його сирим кормом – високоякісна натуральна їжа найкраще підходить для вашої собаки. Важливо спостерігати за тим, що він добре переносить, спадковість, шерсть і життєва сила – надійні ознаки.

3. Здорова вага

Щоб собака в старості залишалася у формі та здоровою необхідно, підтримувати її ідеальну вагу. Якщо собака дорослішає і виникають проблеми з суглобами, зайва вага собаки може навіть значно скоротити її життя.

4. “Обіймашки”

Фізична прихильність у людей і собак виділяє гормон приємності окситоцин, який змушує людей закохуватися та робить щасливими. Він зміцнює зв’язок між чотири- та двоногими друзями і, таким чином, забезпечує добробут для обох.

5. Достатньо вправ

Вправи на свіжому повітрі корисні не тільки для собаки, оскільки це означає, що господиня і господар також залишаються у формі. Йому дуже важливо нюхати (!), вміти виплескувати свою енергію, пізнавати природу і підтримувати опорно-руховий апарат.

6. Висипайтеся

Навіть якщо вони хочуть бути в постійному русі: ми повинні подбати про те, щоб наші собаки добре виспалися і, отже, могли достатньо відновитись. Це має бути близько 17 годин на добу.

7. Періоди безтурботного відпочинку

Крім сну, собакам потрібно також відпочити, їм потрібно три-чотири години на добу, щоб просто полежати. Ви повинні створити для них тихі, безтурботні місця.

8. Розважливий догляд за здоров’ям

Регулярний огляд здоров’я дозволяє виявити будь-які захворювання на ранній стадії. Як часто це має бути, краще обговорити з вашим ветеринаром.

9. Здорові перламутрові білі зуби

Гниття зубів є серйозною проблемою для собак. Оскільки уражаються не тільки самі зуби, інфекції можуть вражати й інші органи. Чищення зубів, регулярні огляди та жування можуть допомогти.

10. Зверніть увагу на свої потреби

Собаки є чудовими спостерігачами і все більше пристосовуються до нас, коли ми живемо разом. Ми також повинні робити це, відповідаючи на їхні потреби – таким чином ми дізнаємося, як ми можемо вчитися та рости разом.

В нашому розділі про здоров’я ви також можете прочитати й інші корисні поради.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print