Львів: А де ж йому гуляти?

Дитина і собака
Автор: otsphoto
Розвиток інфраструктури для вигулу собак, як запобіжник зниження соціальної напруги.

Скарги на вигул тварин без повідків чи намордників, вигул на дитячих майданчиках або шкільних стадіонах, гучне гавкання, заборона на відвідини магазинів та місць скупчення людей, ось лише невеликий перелік проблем з якими зазвичай зіштовхуються власники собак в містах та селищах України. Зазвичай органи місцевої влади замість розв’язання проблем пов’язаних з утриманням домашніх тварин обмежуються черговим встановленням таблички: “Вигул заборонено”.

Апофеозом такого безвідповідального ставлення можна вважати випадок про який ми розповідали раніше, коли на запит журналістів, міська влада Жидачева (місто на Львівщині) повідомила, що в місті нема передбачених зон для вигулу собак, а мешканці міста, які утримують тварин можуть вигулювати їх “на територіях приміської зони”.

А де ж йому гуляти?

Тут варто зауважити, що законодавець таки намагався подбати про добробут домашніх тварин і в Законі України “Про благоустрій населених пунктів” чітко зазначив, що за утримання майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин у межах населених пунктів відповідають органи місцевого самоврядування. І саме місцеві органи визначають необхідну кількість та місце розташування майданчиків та зон для вигулу домашніх тварин, організовують їх створення і облаштування, що включає в себе їх огородження, встановлення інформаційних табличок, контейнерів для збирання екскрементів домашніх тварин їх власниками, а також здійснюють організацію вивезення і утилізації екскрементів домашніх тварин.

Однак як показує практика дана норма Закону залишається чинною лише на папері.

Для прикладу розглянемо Львів, в якому у 2019 році оголосили гасло: “Львів дружній до тварин!”. Тоді ж у Львові намагались упорядкувати питання інфраструктури для собак і розробили та прийняли не лише доволі прогресивні “Правила утримання і поводження з домашніми тваринами” відповідно до яких було введено поняття “Небезпечний собака” та “Потенційно небезпечний собака” без прив’язки до конкретної породи. Але й затвердили масштабну програму створення інфраструктури для належного вигулу собак. В межах цієї програми в період 2019-2023 років в місті повинні були збудувати:

  • 21 тренувально-вигульний майданчик
  • 25 вигульних майданчиків
  • 51 прогулянковий маршрут

Доволі амбітна програма. Однак станом на 29 серпня 2023 року у Львові було побудовано лише 2 (ДВА) тренувально-вигульних майданчики. А деякі місця передбачені під вигульні майданчики передали під будівництво (до прикладу під церкву).

Натомість в місті знову вирішили підняти соціальну напругу у відносинах мешканці-собачники й замість пряника у вигляді якісної інфраструктури вирішили застосувати батіг під виглядом муніципальної варти. Муніципальні патрулі активно почали штрафувати власників собак, за порушення правил благоустрою та утримання тварин. І якщо штраф за неприбирання екскрементів, можна лише вітати, то штрафи за відсутність намордників, або за вигул в недозволеному місці знову викликає доречне питання: “А де ж йому гуляти?”.

Нова проблема

Натомість у Львові отримали нову проблему. Холівар між власниками собак та мешканцями переріс не лише в “підвищення градусу”, а в поширення руху догхантерів. Лише за останній час в місті під час вигулу було отруєно декілька собак. Дані випадки так і залишились непокараними й доволі неохоче розслідуються, а точніше не розслідуються, місцевою поліцією.

“Повністю відсутня інфраструктура, жодної гарантії безпеки та постійні утиски у вигляді заборонних табличок. Натомість від нас вимагають наявність повідків, намордників, обов’язкову реєстрацію собаки в міській базі. І за відсутність чогось й штрафують. Ймовірно гасло про Львів треба модифікувати в: “Львів не дружній до тварин!”, – поділився своїми думками один з собачників.

P.S.

Наразі у Львові порушили неписану домовленість між власниками домашніх улюбленців та міською владою: ви нас не чіпаєте, а ми від вас нічого не вимагаємо. Але жодної альтернативи так ніхто й не запропонував.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print