Хвилинка добра: Zakaz.ua привіз смаколики у притулок чотирилапим пухнастикам

Нещодавно працівники Всеукраїнського сервісу доставки продуктів Zakaz.ua завітали до притулку для безхатніх тварин «В добрі руки» на Київщині, де мали можливість подарувати частинку добра, турботи та любові чотирилапим вихованцям організації.

Приїхали гості до притулку не з порожніми руками, а зі смачними подарунками для собак. Представники сервісу доставили корм та 50 кілограмів необхідних круп (гречка, рис та пшоно), які підуть на харчування чотирилапих пухнастиків. Адже в середньому на приготування їжі для собак притулку в день іде близько 18 кг круп, 15 кг м’яса й близько 30 кг корму. Тож допомога в харчуванні є дуже важливою для притулку. Зокрема, гості позитивно поспілкувалися з підопічними притулку, погралися, подарували увагу, теплі емоції та пригостили хвостиків у вольєрах смаколиками. 

“Проблема безхатніх тварин в країні гостро стояла ще до війни, але зараз вона стала серйознішою, оскільки багато людей самі евакуювались, але покинули своїх тварин. Відповідно кількість безпритульних чотирилапих зросла як на вулицях, так і в притулках, які щодня потребують допомоги громадськості. Команда Zakaz.ua переймається долею братів наших менших й мріє, щоб кожен з чотирилапих мав прихисток та люблячу сім’ю. В нашому колективі чимало співробітників мають хатніх улюбленців й іноді беруть їх з собою на роботу, адже в офісі компанії діє pet-friendly культура. Також хтось волонтерить у притулках та допомагає руками, а хтось підтримує тваринок донатами. Наразі, в рамках нашої КСВ-програми, ми розглядаємо можливість запровадити у майбутньому підтримку притулків для безхатніх тварин на постійний основі”, розповідає Андрій Курський, СЕО компанії. 

Громадська організація “В добрі руки” — це група однодумців, які займаються захистом і допомогою безхатніх тварин, а також тварин, які постраждали від рук людини, загубилися або потрапили у біду. В зоні відповідальності ГО наступні види діяльності: регулювання кількості бездомних тварин (вилов, стерилізація, випуск); тимчасове утримання цуценят, кошенят, післяопераційних та тяжкохворих тварин, утримання в притулку безпритульних тварин-інвалідів, що вимагають постійного догляду, пошук нових власників для вихованців центру, інформаційна робота з питань виховання гуманності у людях, а також консультації з питань вибору, вирощування та виховання цуценя. За 11 років команда організації врятувала не тільки величезну кількість тварин, але й виховала в людях почуття відповідальності, турботи і любові до братів наших менших. Насьогодні в притулку мешкають 240 підопічних хвостиків: 130 собак та 110 котиків, які щодня потребують догляду, харчування та уваги.

“Для багатьох тварин притулок є цілим всесвітом, деяким щастить і вони стають членами чиєїсь сім’ї, водночас більшість так і продовжують жити у вольєрах. На сьогодні третину собак, що найдовше живуть в притулку, складають хронічно хворі або собаки-інваліди. Особливі песики мають мінімальні шанси бути прилаштованими у сім’ї, тому потребують пожиттєвого утримання та лікування”, коментує Олена, координатор притулку “В добрі руки”, фахівець із соціалізації та дресирування собак. 

З початком війни та економічного спаду в країні утримання та лікування тварин стали обходитися притулку значно вартісніше, ніж у мирний час. Адже на фоні інфляції лише тільки корм для тварин подорожчав майже удвічі. 

Загалом відповідно стандартів зоозахисних організацій, виходячи з мінімальної добової норми споживання корму 300 г для собаки та 250 г для котів, притулку для годування вихованців необхідно:

  • щодня щонайменше 39 кг корму для собак та 27,5 кг — для котів;
  • щороку щонайменше 14 235 кг для собак та 10 038 кг — для котів. 

Нагадаємо, що у листопаді 2023 фахівці Zakaz.ua проаналізували попит на товари для тварин в Україні серед користувачів сервісу, які замовляють онлайн доставку товарів із супермаркетів та підрахували, скільки в середньому витрат йде на хатніх улюбленців. З’ясувалося, що власники собак у 2023 році лише на харчування одного чотирилапого витрачають в середньому близько 1 232 грн на місяць (щорічно 14 784 грн), у той час, як власники котів — 975 грн (щорічно 11 700 грн). 

Як допомогти тваринам у притулку 

Взяти чотирилапого додому. Звичайно, найкращий спосіб допомоги — це подарувати тваринці сімʼю. Якщо ви готові та маєте змогу прихистити кудлатика, сконтактуйтеся з ГО “В добрі руки” або місцевим притулком поруч та заберіть чотирилапого додому. У цей нелегкий час вони можуть стати для вас променем добра, а ви для них — найкращим другом.

Допомогти товарами та продуктами. Підтримати притулок та його підопічних також можна товарами зі списку потреб: побутовою хімією для прибирання, розхідними матеріалами, продуктами для тварин, будь-якими речами для догляду та лікування тварин і, звичайно, кормом. Наприклад, в зимовий період дуже стає актуальним питання утеплення вольєрів. Тож можна привезти килимки та інші речі, що допоможуть зігрітися пухнастим. Завжди потрібні старі ковдри і пледи, згодиться постільна білизна і рушники, а також теплі куртки для співробітників.

Взяти собачку чи котика під опіку на відстані. Як це працює: опікун бере на себе витрати за ту чи іншу сферу життя обраної тваринки. Це допомагає притулку направити заощаджені кошти на ті ж потреби, але вже для іншого чотирилапого. Таким чином, опікаючи одного песика чи котика, опікун допомагає ще одному.

“Існує кілька можливостей опіки, основна й найпопулярніша з яких — це фінансування харчування тваринок: для їжу на котика сума щомісячної донації становить 500 грн, тоді як для собак — від 750 до 1500 грн, в залежності від розміру та ваги чотирилапого. Кожен опікун отримує щомісяця привіти та відео від свого підопічного, а також, за бажанням, може приїхати в гості і провести час з кудлатиком”, — розповідає Олена, координатор притулку.

В Zakaz.ua деякі співробітники вже долучилися до цієї програми. Так, наприклад, керівник PR-відділу компанії Катерина взяла під опіку у притулку чарівного песика Баді, час від часу навідує його, бере на вигул та привозить смаколики й іграшки для чотирилапого хвостика. 

Допомога грошима. Один із найпростіших та найефективніших способів допомоги притулку — підтримати матеріально. Всі пожертвування в повному обсязі витрачаються на утримання собак та котів, у тому числі на забезпечення повного циклу лікування тварин, обробки від паразитів, а також догляду за тяжкохворими собаками та кішками. 

Інформаційна допомога. Щоб притулок якомога швидше прилаштовував у сім’ї чотирилапих, тіж самі лайки й репости дописів про тваринок притулку у соцмережах, а також інший розголос неабияк важливі. Більше подробиць, як допомогти притулку, можна знайти на сайті ГО “В добрі руки” у спеціальному розділі. 

Коротко про проблему безхатніх тварин в Україні 

Після повномасштабного вторгнення кількість безхатніх тварин на вулицях суттєво збільшилась. Так лише у притулках зросла кількість собак і котів у середньому на 60% з початку 2022 року. Про це свідчать результати дослідження українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”. Але ця приблизна оцінка зовсім не відображає реальної кількості покинутих, загублених та бродячих котів і собак. Через те, що у кожного притулку є обмежена кількість місць і ресурсів, вони просто фізично не можуть прийняти усіх тварин, які опинились на вулиці.

Водночас притулки також зіштовхнулись зі значним браком ресурсів. Їхнє основне джерело допомоги — пожертви українців — знизилось через масову міграцію та падіння рівня доходів. Актуальними проблемами також є: зниження частки адопції тварин через відтік населення за кордон, брак персоналу та волонтерів у притулках, потреба розширення притулків — необхідність ремонту чи побудови вольєрів. У вирішенні цих проблем притулки і зооволонтери покладаються на громадськість, зоозахисні організації та благодійні фонди, волонтерів та бізнес. 

“Зрозуміло, що під час війни в країні сьогодні всі сили зосереджені на підтримці та допомозі ЗСУ й постараждалому від бойових дій населенню. Але важливо пам’ятати, що тваринки, які опинилися на вулиці, — це теж живі істоти, які просто загинуть без їжі та тепла. Людям властива доброта та співчуття. Тому закликаємо тих, кому небайдужа доля собак та котиків, допомагати їм у міру своїх можливостей. Долучайтесь до підтримки зоозахисних організацій, притулків, благодійних установ та пам’ятайте, що навіть найменша допомога є важливою”, зазначає Андрій Курський. 

Довідка

Zakaz.ua — український сервіс доставки продуктів, що входить до міжнародної групи компаній Zakaz Global. Замовлення здійснюється на сайті та в додатку Zakaz.ua на iOS та Android. Сервіс працює на ринку України з 2010 року й надає послуги замовлення та доставки продуктів харчування з популярних продуктових мереж роздрібної торгівлі: METRO, Аuchan, NOVUS, МегаМаркет, ЕкоМаркет, Таврія В, VARUS, UltraMarket, Восторг, КОСМОС та WINETIME. Власна IT-платформа дозволяє приймати, обробляти і доставляти замовлення максимально оперативно. На сьогодні кур’єрська адресна  доставка доступна у 13-ти великих містах України (Київ, Дніпро, Запоріжжя, Харків, Одеса, Вінниця, Львів, Житомир, Полтава, Рівне, Івано-Франківськ, Чернівці, Кривий Ріг), а також у Молдові (Кишинів, Бєльці). Зокрема, компанія здійснює доставку товарів по всій країні (за виключенням тимчасово окупованих територій) через поштові відділення партнера — логістичної компанії Нова Пошта. 

ГО “В добрі руки” — центр адопції (прилаштування) та стерилізації безхатніх тварин. Метою діяльності організації є регулювання кількості безпритульних тварин; утримання в притулку собак та котів та пошук нових власників для вихованців. Притулок розпочав свою роботу в 2012 році. Протягом 11-ти років співробітники та волонтери центру знайшли будинок для понад 1 000 собак і понад 900 кішок. Також понад 2 000 тварин були прооперовані та врятовані.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print