Чи можна давати собакам кістки?

Кожен турботливий власник хоче дати своєму вихованцеві якомога більше задоволення, а також якнайкраще подбати про його здоров’я. Чи хороша ідея дати поласувати своєму улюбленцеві кісткою? Чи варто втілювати в реальність казковий образ собаки, що несе кістку в зубах? Прочитайте поради і ви знайдете відповіді на ці питання.

Чи можна собаці давати гризти кістки?

Коли ми годуємо собаку, з одного боку, ми хочемо забезпечити її всіма поживними речовинами, необхідними для її організму, з іншого боку, ми хочемо забезпечити їй виняткові смакові відчуття та задоволення. Тому може здатися, що кістка є чудовою ідеєю, яка відповідатиме обом цим вимогам. На жаль, це міф, який поколіннями повторюють численні казки та оповідання. Можливо, тому багато людей до цього часу в це вірять і дарують своїм вихованцям подібні “ласощі”.

Буває так, що при варінні бульйону ви відкладаєте собаці курячі кістки? Або, можливо, вам цікаво, чи можна собакам давати кістки з ребер? Давати кістки чотирилапому – завжди погана ідея, адже це може завдати серйозної шкоди його здоров’ю і навіть життю. Чому?

Собака коли жує кістки то подрібнює їх на крихітні шматочки, гострі як бритва. Вони можуть розрізати вашому чотирилапому рот та стравохід.

У вас може скластись враження, що, даючи собаці кістку, ви вибираєте лише ту, яка є досить гнучкою (чи повнотілою) й тому не повинна йому завдати шкоди? На жаль, це може бути лише ілюзією. Як сирі кістки, так і ті, що піддалися термічній обробці, тобто варінню під час варіння бульйону, можуть бути досить твердими, щоб пошкодити зуби.

Також варто врахувати, що варене, запечене або смажене м’ясо птиці, свинячі або яловичі кістки для собаки не засвоюються повністю. Деякі з них залишаються в травній системі, утворюючи маси, які, своєю чергою, можуть викликати кишкову непрохідність.

Коли собака гризе кістки то покращує стан зубів? Ні, це міф!

Кажуть, що кістки корисні для зубів собаки, оскільки вони механічно очищають їх від бактеріального нальоту. По-перше, це неправда. По-друге, інші недоліки такого виду “закуски” роблять її просто небезпечною.

Слід зазначити, що кістки занадто тверді, щоб допомогти видалити наліт. Зуб не може проникнути в кістку, що необхідно для самоочищення. Якщо зуб може “зануритися” в якийсь продукт, його стінки можуть тертися об нього, і таким чином бактеріальний наліт стирається. Кістка навпаки, занадто тверда і трісне під тиском щелепи або, що ще гірше, трісне зуб у чотирилапого.

Фахівці ветеринарної стоматології наголошують, що собачі кістки є частою причиною тріщин, переломів та інших пошкоджень зубів у домашніх тварин, з якими вони стикаються у своїх кабінетах. Вони також вказують на те, що догляд за ротовою порожниною тварини вимагає, перш за все:

  • щоденне чищення зубів (спеціальна зубна паста, яку можна знайти в зоомагазинах або ветеринарних клініках; категорично не можна використовувати людську зубну пасту, яка містить шкідливі для домашніх тварин інгредієнти),
  • спеціальні стоматологічні снеки (вони мають правильну структуру та інгредієнти, які були поєднані для догляду за зубами собаки),
  • правильне харчування (включаючи сухий корм, який сприяє очищенню зубів від нальоту),
  • спеціальні іграшки для гризіння (деякі з них були створені для зубів наших домашніх тварин),
  • регулярні візити до ветеринара, який також повинен перевіряти ротову порожнину собаки кожні пів року.

Кістки допомагають збалансувати харчування? Точно ні!

У кістках ми справді знаходимо важливі для собак мінерали, такі як кальцій і фосфор, але спосіб їх доставки залишає бажати кращого. Ми вже згадували, що кістка може становити велику загрозу, а кальцій і фосфор ми можемо доставити собаці іншим, безпечним способом. Кістки безумовно, не єдине їх джерело.

Харчування собаки повинне базуватися на повноцінних кормах, вони забезпечують чотирилапого потрібними поживними речовинами в правильних пропорціях. Що стосується кальцію та фосфору, багато сухих кормів включають м’ясо-кісткове борошно, яке є прекрасним їх джерелом. Підкреслимо – ідеально і безпечно.

Виберіть щось інше, щоб дати пожувати собаці замість кістки.

Чотирилапі люблять кусати, рвати, хрумтіти, це приносить їм неабияке задоволення, а ми, їх власники, любимо їм це дозволяти. Однак ще раз повторимо, що кістка не буде хорошим джерелом такого виду розваги. Є набагато кращі, здоровіші та абсолютно безпечніші закуски для вашого вихованця. До прикладу вищезгадані зубні снеки. Собака зможе не тільки насолоджуватися їхнім смаком і жувати, але й піклуватися про ротову порожнину. Однак варто пам’ятати, що всі види ласощів не повинні перевищувати 10% від добової калорійності, яку отримує собака (основою повинен бути описаний раніше повнораціонний корм).

Професійно підготовлені іграшки – це розвага, яку можна поєднати з використанням ароматизаторів. У зоомагазинах ви знайдете великий вибір іграшок для гризіння. Граючись з ними, тварина треться об їх стінки зубами, що дозволяє механічно очистити їх поверхні від згаданого бактеріального нальоту. Є іграшки цього типу, на які можна вичавити собачу зубну пасту. Тварина автоматично буде “чистити” зуби, кусаючи їх. Важливо те, що ці пасти адаптовані до смакових уподобань тварин, тому їх смак привабливий для них. Ви можете знайти, наприклад, пасти зі смаком яловичини, лосося, курки тощо. Крім того, ці види жуйок виготовлені з матеріалів, безпечних для ротової порожнини собаки. Тож вони не зашкодять йому та розважать його.

Кістки собаці давати не потрібно та шкідливо!!!

Також рекомендуємо прочитати чи можна давати своєму улюбленцеві вівсянку.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print