Нідерланди – перша країна без безпритульних тварин

Господар з собакою відпочивають
Photo by form PxHere
Як Нідерланди стали першою в світі країною без безпритульних тварин.

Як розв’язати проблему безпритульних тварин в Україні на прикладі Нідерландів.

Здавалося б, вулиці міст, на яких безпритульним тваринам не потрібно щодня боротися за життя, — недосяжна мрія зоозахисників і небайдужих до проблеми людей. Проте у Нідерландах цього вдалося досягти ще у 2019 році — ця країна стала першою в світі країною без безпритульних тварин.

Як зазначає Animal ID Ukraine, питання було вирішено гуманним шляхом — без вбивств і створення нових притулків. За ініціативи Partij voor de Dieren, нідерландської політичної партії захисту тварин, що врешті увійшла до парламенту у 2006-ому році, було прийнято ряд наступних рішучих кроків:

  • Посилення адміністративної відповідальності. Власник покинутого хвостатого має виплатити штраф у розмірі близько 15 000 євро.
  • Високі податки на купівлю, володіння та розведення тварин. Додатково держава активно заохочувала населення брати безпритульних тварин із притулків.
  • Безкоштовна стерилізація та вакцинація свійських тварин.
  • Активна просвітницька та інформаційна кампанія, спрямована на боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами.

Завдяки таким заходам, ще у 2019 році родину та затишну оселю у Нідерландах знайшли понад мільйон безпритульних песиків. Нідерланди – перша країна без безпритульних тварин.

Що ж до України, то в нас реальної відповідальності за покинуту напризволяще тварину немає. Залишається відкритим питання: чи стане політичної волі у центральної та місцевих влад для вирішення проблеми за зразком Нідерландів?

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print