Собаки, як ліки проти серцево-судинних захворювань

На прогулянці
Photo by form PxHere
Науковці Швеції провели дослідження зв’язку володіння собаками, з серцево-судинними захворюваннями їх власників.

Власники собак менше хворіють на серцево-судинні захворювання. Собака – це ліки проти ССЗ?

Науковці Швеції провели дослідження зв’язку володіння собаками з серцево-судинними захворюваннями та смертністю їх власників.

Було досліджено понад 3,4 мільйона дорослих шведів (48% чоловіків) із середнім віком 57 років. Серед який 13,1% були власниками собак у будь-який час протягом 12-річного періоду дослідження.

Зазначимо, серцево-судинні захворювання (ССЗ) є основною причиною смерті в усьому світі. Зокрема в Європі в 2016 році становили 45% усіх смертей.

Науковці стверджують, що собаки можуть бути корисними для зниження ризику серцево-судинних захворювань. Адже вони надають одну з форм соціальної підтримки та підвищують фізичну активність їх власників.

Аналіз одинадцяти обсерваційних досліджень показав, що власники собак гуляли більше і були більш фізично активними, ніж ті, які не мають собак. Два дослідження, що оцінювали зміни у фізичній активності після придбання собаки чи іншої домашньої тварини, виявили збільшення кількості прогулянок для відпочинку. Ще одне з досліджень показало, що володіння собакою також сприяє підтримці фізичної активності під час поганої погоди.

Володіння собакою може мати прямий вплив на стан здоров’я. Одним із механізмів, за допомогою якого володіння собакою може знизити ризик ССЗ і смертність, є зменшення психосоціальних стресових факторів, таких як соціальна ізоляція, депресія та самотність. Саме ці фактори пов’язують із підвищенням ризику ішемічної хвороби серця, серцево-судинної смерті та смертності від усіх причин. Володіння собакою також пов’язане з нижчою реакцією на стрес і швидшим відновленням артеріального тиску після стресової активності.

Крім соціальної підтримки, було показано, що власники собак досягають більшої фізичної активності та проводять більше часу на свіжому повітрі.

“Ми виявили, що одинокі особи отримали найбільшу користь від володіння собакою щодо захисту від ССЗ. Тут ми визначили одиноких осіб на основі як сімейного стану, так і наявності дітей у домогосподарстві. Дослідження про психологічний вплив володіння собакою показало, що володіння приносить користь одиноким особам більше, ніж одруженим. Крім того, було показано, що самотні власники собак вигулюють собак частіше, ніж особи в сім’ях з кількома людьми.

Крім того, володіння собакою може покращити реабілітацію після хвороби, діючи як мотивація та підтримка, щоб знову мобілізуватися на прогулянки”, – зазначили дослідники.

А чи знали ви в кого нюх кращий: в людини чи собаки?

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print