Понад 80% безпритульних тварин були викинуті на вулицю господарями

1 листопада, відбулась пресконференція на тему "Захист прав домашніх тварин в Україні. Проблеми відсутності єдиної системи під час війни".

Україна входить до десятки країн з найбільшою чисельністю безпритульних тварин, про це зокрема говорили під час конференції на тему “Про захист прав домашніх тварин в Україні та проблеми відсутності єдиної системи реєстрації та ідентифікації під час війни”. Зокрема, до 24 лютого 2022 року кількість безпритульних тварин в Україні сягала близько 50 тисяч, а зараз ця кількість перевищує 140 тис. тварин.

“Вважаю, що в Україні вже сьогодні потрібно обов’язково запроваджувати реєстр власників домашніх тварин. Величезна кількість бездомних тварин є на вулицях і якщо ми не будемо контролювати цей процес, чисельність буде тільки зростати”- заявила співзасновниця Світової асоціації з питань тварин України (UPAW) Оксана Кошак.

За її словами безвідповідальний власник – це особа, яка не лише готова покинути тварину за певних обставин, а й людина, яка не вакцинує та не стерилізує свою тварину.

Зазначимо, в 2014 році в Україні пройшла реформа децентралізації. Місцеві громади отримали дещо більше повноважень і хоча на всеукраїнському державному рівні не було прийнято рішення з приводу реєстру домашніх тварин, але окремі громади це рішення приймали самостійно, однією з таких була громада міста Львова.

Оксана Кошак зазначила, що згідно з статистичними даними ЛКП “Лев”:

  • 84% безпритульних тварин були викинуті на вулицю попередніми господарями, тобто, тварини соціалізовані, добре реагують на людей;
  • 11% тварин були загубленими та їх шукали власники;
  • лише у 5 % випадків безпритульні тварини були спадково народженими на вулиці.

Нагадаємо, що у 2016 році у Львові була запроваджена обов’язкова реєстрація домашніх тварин і вже за п’ять років кількість безпритульних тварин на вулицях міста зменшилася на 80%.

Як ми повідомляли раніше, в міністерстві цифрової трансформації України розробляють механізм запровадження ветеринарного паспорта в ДІЯ, а також працюють над всеукраїнським реєстром тварин.

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print