В Україні пропонують запровадити штраф для водіїв з їх улюбленцями

У Верховній раді України пропонують запровадити штраф за порушення правил перевезення домашніх улюбленців в автомобілях.

Як повідомило інтернет-видання Гал-інфо, у Верховній Раді України зареєстрували законопроєкт № 9016 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин в транспортних засобах”. В ньому пропонується новий захід підвищення безпеки при перевезенні домашніх улюбленців приватним транспортом.

Як зазначають автори законопроєкту – Олександр Юрченко та Антоніна Славицька, більш як половина українців тримають домашніх тварин. Дехто вважає свою тваринку другом, дехто членом родини. І все більше громадян обирають не залишати домашніх улюбленців вдома, а брати їх з собою в подорожі та поїздки. За словами авторів, нерідко саме домашні улюбленці стають винуватцями дорожньо-транспортної пригоди. І щоб уникнути цього слід більш серйозно підходити до безпечного перевезення тварин.

Зазначається, що найбільшої небезпеки зазнають водії які під час керування тримають на колінах або в руках собак невеликих порід. У разі раптової зупинки чи зіткнення, відсутність спеціальних засобів для перевезення або надійних кріплень перетворює тварину на «снаряд», який може не лише травмувати інших пасажирів, пошкодити салон, але й стати причиною отримання нею серйозних травм або й загибелі. Приміром, в типовій дорожньо-транспортній пригоді при швидкості 50 км/год собака вагою в 20-25 кг летітиме вперед із силою удару близько 700 кг.

Законопроєктом хочуть зобов’язати водіїв здійснювати перевезення в транспортних засобах тварин у спосіб, що не заважає керуванню транспортним засобом та дотримання ПДР. А також встановити адміністративну відповідальність за порушення правил перевезення тварин.

Порушення правил перевезення тварин – тягне за собою накладення штрафу. Перше порушення – в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн, – ред). Повторне протягом року тягне за собою накладення штрафу на водія в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн, – ред).

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print