Чи можна собакам давати їсти печінку?

Подивимося, що думають експерти з харчування тварин.

Деякі власники собак не знають, які продукти можна давати вихованцеві, а які шкідливі або навіть небезпечні для життя. Вони цікавляться, чи можна давати собаці їсти курячу, яловичу або свинячу печінку. Чи печінка є безпечною та цінною їжею? Чи слід постійно включати її в раціон собакам? Подивимося, що думають експерти з харчування тварин.

Чи можна собаці курячу, яловичу або свинячу печінку?

Як наголошують експерти, печінка (як куряча, так і яловича й свиняча) не є забороненим продуктом, але це не означає, що собаку потрібно регулярно нею годувати. Якщо ви годуєте собаку готовим кормом, то він містить оптимальну кількість поживних речовин, тому догодовувати чотирилапих субпродуктами недоцільно. власники собак, які готують для них їжу самостійно, можуть включаючи в меню печінку. Однак варто зауважити, що нею не можна замінювати повноцінне харчування. Домашню дієту собаки складно побудувати таким чином, щоб їжа була збалансованою за енергетичним, вітамінним і поживним складом.

Сира чи варена? Що не зашкодить вашому улюбленцю?

Сира печінка ні в якому разі не повинна потрапляти в шлунок чотирилапого, оскільки відсутність термічної обробки цього продукту підвищує ризик зараження вихованця паразитами або зараження небезпечними бактеріями.

Також не можна давати жарену печінку, оскільки це може бути шкідливим для системи травлення. Найбезпечніший варіант – варена печінка.

Чим небезпечний надлишок печінки для собаки в її раціоні?

Великі дози печінки в раціоні собаки є небезпечними. Печінка містить велику кількість вітаміну А, який може бути токсичним, накопичуючись в організмі. Тому часте урізноманітнення страв курячою, свинячою або яловичою печінкою потенційно призводить до інтоксикації та гіпервітамінозу.

Варто відзначити, що печінка є природним фільтром організму, саме там накопичуються шкідливі речовини (наприклад, важкі метали). З цієї причини годування нею собаки може негативно вплинути на її здоров’я.

Найпоширеніші симптоми отруєння печінкою (гіпервітаміноз А)

  • відсутність апетиту
  • деформація кісток і гіпертрофія скелета (у цуценят),
  • гіперестезія,
  • погіршення стану волосяного покриву,
  • біль у м’язах,
  • проблеми зі шкірою,
  • проблеми з пересуванням.

Надлишок печінки в раціоні вашої собаки також може викликати діарею, яка сприяє зневодненню і слабкості. Якщо ви помітили у тварини перераховані тривожні симптоми, слід якомога швидше звернутися до ветеринара.

То чи можна собаці їсти печінку?

На закінчення можна сказати, що так, можна. Але тільки зрідка і обов’язково термічно оброблену.

Також рекомендуємо прочитати чи можна собаці їсти вівсянку?

Поділіться нашими новинами з друзями

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp
Print